Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
af

af

Подання пропозицій і зауважень за формою:
До 12.00 20 березня 2023 року підтримати чи відхилити пропозицію про перейменування та відмови від раніше присвоєного імені (так/ні) за посиланням:


Для закладів культури Подільського району:
podol

 

До 90-річчя від дня народження українського письменника Василя Шевчука, бібліотека сімейного читання представляє інформаційний дайджест «Творець історико-біографічного роману».


https://crbfranko.tumblr.com/post/682773913924780032/%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B4%D0%B0%D0%B9%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%81%D1%82-%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%86%D1%8C


Майбутній автор романів «Григорій Сковорода», «Син волі» та інших відомих творів народився в с. Бараші Ємільчинського району на Житомирщині, в селянській родині. В 1950 році вступив до філологічного факультету (відділення українських мови та літератури) Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. Працював на кіностудії імені О. Довженка, в редакціях журналу «Піонерія», газети «Літературна Україна», серії «Романи і повісті» видавництва «Дніпро». Перші твори (ліричні вірші) надрукував у 1951 році в «Альманаху молодих». За два роки з’явилася друком збірка «У труді зростаємо», затим – поезії для дітей «Гілка яблуні», «Довгоногі косарі», «На зеленому роздоллі»; повість «Горобиної ночі»; збірка оповідань «Як Андрійко біди позбувся»; повісті «Зелений шум», «Вітрила». У 1969 році вийшов друком роман «Григорій Сковорода» («Предтеча»). Книга викликала неабиякий резонанс у читацькому та літературознавчому середовищах. Саме цією книгою Василь Шевчук «почався» як автор історичних та історико-біографічних творів. Це і роман «Побратими, абом Пригоди двох запорожців на суходолі, в морі та під водою», роман-дослідження «Велесич», трилогія «Під вічним небом»… А «Слово про Ігорів похід», віршований переспів «Слова о полку Ігоревім», вважається одним із найкращих сучасних відтворень безсмертної пам’ятки. Ще один етапний твір Василя Шевчука – роман-дилогія про Тараса Шевченка («Син волі» та «Tеpнoвий світ»), який охоплює ціле життя Кобзаря. Один з найталановитіших романів письменника – «Страсті за Миколаєм». Це твір про мужнє і страдницьке житія Миколи Лисенка. Не тільки композитора, фундатора української класичної музики, а й видатного піаніста, педагога, громадського діяча, який всього себе віддав народові і волі України. Життя, шо й досі, на жаль, нам майже не відоме. Окремою книгою – «Русь первоцвітна» — вийшли драматичні поеми В. Шевчука («У затінку біля Хрещатика», «Князь Кий» та інші). Читаєте українське – пізнаєте історію та культуру України!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *