vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

Коротка довідка

Бібліотечну мережу ЦБС Подільського району, яка створена 1976 року, представляють 13 бібліотек: шість публічних бібліотек для дорослих, одна універсальна публічна бібліотека, одна бібліотека сімейного читання, п’ять бібліотек та одна філія з обслуговування дітей.

Єдиний фонд бібліотек централізованої системи складає 408, 0  тис. прим. універсального змісту. До послуг користувачів читальних залів 426 посадочних місць.

 Щорічно бібліотеки:

–   обслуговують понад  50 тисяч користувачів ( майже кожного 4-го мешканця району );

–   організовують  більше 650 творчих акцій, які відвідують понад 15 тис. користувачів;

–    надають понад 15 тис. довідок, інформацій та  консультацій;

–   загальна  документовидача складає понад 1 млн. 80 тис. одиниць ;

–   кількість відвідувань становить більше 310 тис.

Головна місія  бібліотек – забезпечення рівних можливостей вільного доступу  до бібліотечно-інформаційного простору для задоволення потреб населення у сфері освіти, інформації й розвитку особистості, організації  відпочинку та  дозвілля.

Пріоритетним у діяльності бібліотек є оперативне та якісне обслуговування користувачів, створення  можливості долучитися до інформації з історії та сьогодення України,  надбань літератури, мистецтва, духовної і художньої спадщини нашого народу.

Розвивається проектна діяльність бібліотек та створюються нові цільові програми розвитку бібліотек. В результаті реалізації проектів виникають нові освітні, інформаційні, культурні і соціальні послуги, нові пропозиції, нові можливості їх вирішення.

У бібліотеках впроваджуються інноваційні технології та форми роботи. Усі  13 бібліотек  мають комп’ютерну техніку ( на сьогодні парк комп’ютерної техніки нараховує 53 машини, які підключені до мережі Інтернет);  у наявності 48 одиниць копіювально-розмножувальної техніки, 15  факсів, створено 15 електронних адрес бібліотек. У центральній районній бібліотеці  ім. І. Франка, бібліотеці сімейного читання ім. С. Айні, ім. Джамбула Джабаєва,  бібліотеці Дружби народів та бібліотеці № 11  працюють Інтернет-центри з 14-ма обладнаними для користувачів  інтернет-місцями, які надають можливість безкоштовного доступу до всесвітньої мережі. Послугами Інтернет-центрів щорічно користується майже 2 тис. користувачів. В ЦРБ ім. І. Франка, в бібліотеках ім. О. Грибоєдова, ім. Джамбула Джабаєва, ім. В. Некрасова, Дружби народів, № 11, ім. Валі Котика для дітей,  ім. К. Чуковського для дітей, ім. Ю. Збанацького для дітей та районній бібліотеці № 123 діє покриття безпровідних (WіFі) точок доступу до мережі Інтернет.

Бібліотеки тісно співпрацюють з громадськістю, соціальними службами, культурно-мистецькими, освітніми та іншими закладами. 35 партнерів у співпраці, спрямованій на якісне обслуговування читачів,  допомагають бібліотекам району поповнювати бібліотечні фонди та організовувати дозвіллєві програми для широкого загалу користувачів.

Бібліотека  № 11 плідно співпрацює з Подільським центром зайнятості. В приміщенні бібліотеки  відбуваються семінари-тренінги для тих, хто прагне знайти роботу та роботодавців. Ці заходи проводять тренери компаній за активної участі працівників бібліотеки.

Бібліотеки все активніше заявляють про себе в українському сегменті Інтернету;

З метою реклами бібліотек, їх послуг та продуктів бібліотечними працівниками створюються буктрейлери, відеопрезентації та відеорепортажі творчих акцій бібліотек, відеоролики соціальної реклами тощо. Все це можна переглянути на нашому сайті.

Успішно працює  перша в Україні бібліотека сімейного читання – бібліотека ім. С. Айні. Тут панує атмосфера родинного затишку. Індивідуальний підхід до кожного читача став запорукою успіху цієї унікальної бібліотеки. Працює батьківська студія «Батьки і діти. Діти і батьки», де можна  отримати консультацію професійного психолога, педагога. До послуг  дітей – дитяча кімната   «Казкоград». В бібліотеці проводяться різнопланові творчі акції, організовуються професійні мистецькі та аматорські виставки, родинні конкурси тощо – все для розвитку сім’ї та міцного родинного здоров’я.

При бібліотеках   працюють:

8 клубів за інтересами:

–    з 2010 року при бібліотеці № 11 – клуб аматорів декоративно-прикладного мистецтва «Натхнення», членами якого є читачі різних вікових категорій, яких безкоштовно навчають технології виготовлення творів народного мистецтва: витинанок, батику, мотанки, петриківського розпису, писанкарства,  декупажу тощо.  У січні 2018 року при цій бібліотеці відкрито клуб для людей літнього віку «Матіола»;

–   з 1997 року при бібліотеці ім. Джамбула – клуб спілкування та дозвілля  людей літнього віку «Затишок», де за чашкою чаю проходять різнопланові творчі акції, які своїм змістом намагаються  хоч-трохи порадувати зболілі душі вже не молодих, але щирих людей. У 2017 році  при цій бібліотеці  розпочав діяльність клуб вивчення казахської мови;

– клуб «Кияни» бібліотеки ім. О. Грибоєдова, відкритий у листопаді 2013 року, розквітнув прекрасним суцвіттям відомих письменників-києвознавців. До кожного засідання готуються цікаві повідомлення, відбуваються їх обговорення, презентуються не лише книги та бібліографічні видання про Київ, а й фрагменти різних колекцій, виносяться на суд присутніх нові поезії про Київ членів та гостей клубу тощо.

– клуб позитивного настрою «Гармонія» людей літнього віку при ЦРБ ім. І. Франка. Всі заходи, проведені у клубі, піднімають настрій, покращуюь самопочуття, націлюють на гармонію та оптимізм;

– з 2014 року – клуб «Світлиця» при бібліотеці Дружби народів;

– з 2014 року – клуб «Бібліодрайв» при бібліотеці ім. В. Некрасова. У клубних заходах беруть участь читачі різного віку, але активістами та організаторами є саме літні люди, які прагнуть дізнатися більше цікавого.

Читацькі творчі об’єднання:

–   з 2007 року – дитяча філармонія «Музична скарбничка» при бібліотеці        ім. К. Чуковського, на творчих заняттях якої маленькі читачі знайомляться з безмежним світом музики та творчістю видатних композиторів, зустрічаються з цікавими, причетними до музичного світу людьми;

–     творча майстерня «Народна іграшка – лялька-мотанка» при бібліотеці   ім. К. Чуковського для дітей;

–    літературна студія «Дитячі перлини» при бібліотеці   ім. К. Чуковського для дітей;

–   майстерня радості при центральній районній бібліотеці  ім. І. Франка;

–    творча лабораторія «Цікаве дозвілля» при  бібліотеці ім. Ю. Збанацького для дітей.

Сьогодні, коли Україна переживає складні часи, а питання єдності нашого народу та територіальної цілісності держави є надзвичайно актуальними, на перший план виступає патріотичний напрямок роботи бібліотек. Бібліотечні працівники не лише проводять патріотичні заходи – години гідності, героїко-патріотичні години, зустрічі з учасниками АТО, але й беруть участь в аціях по написанню листів та створенню плакатів й оберегів дітьми «Повертайтесь живими!».

Бібліотеки мають дієві засоби впливу на стимулювання інтересу користувачів до історії та сьогодення Києва, рідного району, де вони народилися і проживають. Для користувачів організовуються цікаві краєзнавчі заходи, ведеться планомірна, систематична робота, спрямована на збір, збереження та надання у користування інформації про Поділ. Випускається щоквартальний  бібліографічний покажчик «Нові публікації про Подільський район»,  виходять  серії бібліографічних путівників «Вулиці Подолу пам’ятають» та «Подільські місцевості»; серія  біобібліографічних нарисів «Галерея митців Подолу» та серія бібліографічних списків «Вічно Ваш. Поділ», бібліографічний покажчик «Образ ніжності святої» ( Поділ у творах художньої літератури та образотворчого мистецтва), бібліографічний путівник «Від Пріорки до       Кинь Грусть», біобібліографічний довідник «Архітектори – будівничі Подолу», бібліографічні покажчики «Київський трамвай» та «Київський метрополітен». Крім того видано 9 випусків біобібліографічних нарисів із серії «Бібліотека імені…», останній присвячений 100-річчю від дня народження Юрія Збанацького.

Сьогодні користувачі разом з працівниками книгозбірень відстоюють право на життя бібліотек, доводячи щоденною працею їх важливість і необхідність для подолян та всіх, кому потрібна книга, інформація. А саме тут, в бібліотеках, панує атмосфера доброзичливості та розуміння: завжди вислухають, дадуть корисну пораду, не нав’язуючи своєї думки, розрадять, навчать розуму, проведуть майстер-клас, запросять до клубу чи читацького об’єднання.

 


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: