Віддалені бази даних

Європейська повнотекстова бібліотека  http://www.europeana.eu
Портал Europeana – потужна та перспективна система пошуку по європейським бібліотечним та академічним ресурсам. Доступні через пошук матеріали, безумовно, можуть стати у нагоді науковцям, студентам та усім зацікавленим європейською культурою. Але для ефективного користування ресурсом необхідно володіти принаймні однією з мов країн Євросоюзу, або використовувати ГУГЛ – перекладач онлайн.
Українська вікіпедія  http://uk.wikipedia.org/wiki
Великим плюсом цієї інтернет-енциклопедії є автоматичне поява перехресних посилань. Що це таке? Перехресні посилання служать для більшої інформативності. Наприклад, ви відкрили статтю про комп’ютерної мишки. У тексті статті ви зустрінете посилання на матеріали, заголовками яких є слова синього кольору з характерним для посилань підкресленням. В цій статті можна зустріти посилання на Windows, Apple, x86, браузер і т.д.
Цікаво, що ця тематична бібліотека статей користується шаленою популярністю. Адже будь-який користувач інтернету може внести інформацію про предмет або об’єкт, які не були висвітлені до цього моменту. Також у кожного відвідувача сайта є можливість змінити представлену інформацію, якщо він вважатиме її некоректною.
Большая научная библиотека     http://sci-lib.com/
Большая Научная Библиотека – это неограниченный доступ к естественно-научным и техническим монографиям, книгам и учебникам в электронных форматах DJVU, PDF, MS-WORD и CHM. Кроме того библиотека предоставляет свободный доступ к более чем 6000 электронных журналов крупнейших академических издательств таких как Elsevier, Kluwer, Oxford University Press, Cambridge University Press, Blackwell Publishers и многих других.
Полнотекстовая Большая Советская Энциклопедия     http://bse.sci-lib.com/
БСЭ содержит огромное количество информации по всем областям человеческих знаний. От искусства и культуры до науки и техники. Огромное количество статей посвящено биографиям видных советских и иностранных деятелей. Многие статьи страдают от излишней идеологизации и политизации, но тем не менее очень хорошо представляют взгляды того времени. Научно-технические статьи хотя и устарели, но тем не менее продолжают нести историческую ценность, показывая уровень знаний того времени.
Мегаэнциклопедия  www.megabook.ru
Портал энциклопедий  «Кирилл и Мефодий». Различные энциклопедии, словари, справочники.
Энциклопедия православия и истории религии  http://www.pravenc.ru/
Директорія журналів відкритого доступу http://www.doaj.org
Один з перших відкритих архівів наукових журналів, функціонує з 2004 року на базі університету м. Лунд, Швеція. Надає безкоштовний доступ до більш ніж 2600 назв наукових журналів (з них близько 800 надають пошук на рівні повних статей) з широкої тематики: сільське господарство, архітектура і мистецтво, економіка і бізнес, біологія, хімія, фізика, математика і багато що інше. Інформація надана англійською мовою.
Енциклопедія КРУГОСВЕТ http://www.krugosvet.ru/
Російськомовна універсальна науково-популярна онлайн-енциклопедія. Укладачі Кругосвет прагнуть збирати найсвіжіші та найновіші знання, відійшовши від традиції «повторення заяложених істин».
Енциклопедія Українознавства  http://diasporiana.org.ua/category/slovniki-dovidniki/page/2/
Невичерпне джерело наукової інформації про матеріальне, культурне й політичне життя українського народу з незапам’ятних часів аж до 60-х років ХХ ст. Створена під егідою Наукового Товариства ім. Шевченка у Європі.