Бібліотека на Межигірській

 

 

 

golst

kontakt

golst

fotoist

kaleyd

fotogal

zmi

w512h5121347464873Facebookalt4







Адреса і контакти: 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 25,

тел.: 482-50-85,                                           

e-mail:  lybrarymezhigorska@ukr.net

Години роботи: з 10:00 до 18:00,
вихідний день  – субота, неділя,
останній день місяця – санітарний

Площа: 215,9 м²

Приміщення обладнане пандусом

Фонд: 12590 примірників

Кількість користувачів: 3000 осіб

Кількість відвідувань за рік: 24000

Річна документовидача: 67500 примірників

Завідувачка бібліотеки Мальгінова Лариса Павлівна

Бібліотечний простір:

  • Ресепшн на вході в бібліотеку,  де зустрічають та консультують відвідувачів;
  • мультимедійна зала з інтернет-зоною (з 4-ма облаштованими комп’ютерними місцями та точками доступу до  бездротової мережі Wi-Fi) як коворкінг для користувачів;
  • актова зала для проведення заходів (місце для зустрічей, клубних заходів, майстер-класів тощо);
  • зала для обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку;

Відвідувачі можуть приготувати каву, чай, підігріти їжу в мікрохвильовій печі, чи скористатись холодильником на обладнаній кухні бібліотеки.

  

Технічні послуги та можливості:

  • 3D-принтер, інтерактивна дошка, потужний проектор;
  • комп’ютери як для звичайного користувача, так і для людей з порушенням зору;
  • PocketBook.

Об’єднання  за інтересами:

  •  літературний клуб «Букмоль»

Історія: Бібліотеку № 2 для дітей,  надалі бібліотека імені Валі Котика для дітей Подільського району,   відкрито 1950 року в одному з наймальовничіших куточків Києва – Пущі-Водиці на території парку. У невеличкій будівлі, яка в зимовий період обігрівалася чотирма грубками, розмістилися два читальних зали, два абонементи і книгосховище, фонд нараховував понад 30000 книг. Бібліотека обслуговувала 5000 читачів Пущі-Водиці й сіл Горенка та Мощун, співпрацювала з середньою школою  № 104 та школами-інтернатами № 21,  № 4  й «Лісовою школою» санаторного типу. А влітку кількість читачів збільшувалась у рази за рахунок оздоровчих та піонерських таборів. Але з часом приміщення стало замалим, непридатним для обслуговування читачів-дітей та зберігання фонду. Завідувачка бібліотеки Людмила Бабіна разом з Марією Познанською, лауреатом премії імені Лесі Українки, авторкою поеми «Валя Котик», ім’я якого було присвоєне бібліотеці в 1965 році, звернулись  до влади з проханням надати бібліотеці нове приміщення. І вже  1982-го року бібліотека святкувала новосілля в просторому приміщенні на першому поверсі  новозбудованого житлового будинку по вул. Межигірській,   № 25.

У 90-х роках при   бібліотеці працювали клуби: «Діпарт», який у співдружності з міжнародним товариством «Бен Гуріон»  організував курси англійської мови і зустрічі з цікавими зарубіжними партнерами, та еколого-інформаційний клуб «Оранта», налагоджені контакти з клубами «Білий клоун» та «Зелений клас» м. Гомеля та екологічним центром у м. Паррарме (Франція).

Після реновації  у 2018 році кардинально змінився формат бібліотеки як відкритого сучасного безбар’єрного  багатофункціонального мультимедійного простору, де відбуваються різноманітні освітні та розважальні заходи як для дітей, так і для дорослих.

В результаті громадського обговорення щодо перейменування бібліотеки, підтриманого на розширених зборах трудових колективів бібліотек ЦБС Подільського району, за участі представників районної влади, громадськості міста та небайдужих громадян, прийняте рішення Київської міської ради від 09. 11. 2023 року за № 7321/7362 перейменувати бібліотеку імені Валі Котика для дітей на бібліотеку на Межигірській для дітей;

Логотип

 

Публічні бібліотеки

для дорослих:

ifgryb
djamajninecrasgoldruj11

для дітей:

123jurzbankopkotkoerch