27 січня світ вшановує пам’ять жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили Аушвіц-Біркенау – один із найбільших нацистських концтаборів смерті. З цієї нагоди бібліотека імені Віктора Некрасова представляє виставку-пам’ять «Не підлягає забуттю».


https://www.tumblr.com/crbfranko/773817514229678080/%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D1%8C-%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%BB%D1%8F%D0%B3%D0%B0%D1%94-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%83%D1%82%D1%82%D1%8E-270125


Під час Другої світової війни нацистська політика винищення призвела до загибелі близько 6 мільйонів євреїв, з яких близько 1,5 мільйона – з території сучасної України. Жертвами цієї трагедії також стали роми, політичні в’язні, люди з інвалідністю та інші групи, яких нацисти вважали «неповноцінними».
У 2005 році ООН проголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, щоб вшанувати пам’ять загиблих і нагадати світові про жахливі наслідки ненависті, байдужості та дискримінації. Цей день спонукає до роздумів про цінність людського життя, важливість взаємоповаги та необхідність боротьби з несправедливістю.
Голокост – це гіркий урок для всього людства, і пам’ять про цю трагедію є запобіжником від повторення подібних злочинів у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *