20 листопада в бібліотеці імені Анатолія Дімарова відбулася зустріч, яка підвищила обізнаність старшокласників ЗНЗ №199 про українське мистецтво. Анатолій Горовий у рамках проєкту «Погляд в історію України» провів мистецько-історичний екскурс «Михайло Бойчук і «бойчукісти» – розстріляне відродження живопису».


https://www.tumblr.com/crbfranko/767749881035194368/%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%BE-%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81-%D0%BC%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE-%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D1%87%D1%83%D0%BA-%D1%96


Пан Анатолій розповів молоді про Михайла Бойчука – видатного українського художника, маляра-монументаліста, засновника самобутньої школи українського мистецтва – «бойчукізму». «Бойчукісти» прагнули до національної своєрідності українського мистецтва. Ці ідейно-художні принципи не вкладалися в канонізовані рамки радянського мистецтва, викликали з боку «войовничих соціалістів» звинувачення у спотворенні образів радянських людей, соціалістичної дійсності. Тож, Михайла Бойчука розстріляли у липні 1937-го, як і більшість його учнів та дружину. Розповідь пана Анатолія супроводжувалась демонстрацією робіт митця та його учнів на слайдах. Попри знищення школи «бойчукістів», їх справа віднайшла продовження вже під час «хрущовської відлиги». До нових зустрічей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *