27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня в 1945 році звільнили концентраційний табір Освенцим (Аушвіц) – місце ув’язнення, проведення дослідів над людьми і страти євреїв, поляків, циган та інших жертв. З цієї нагоди в бібліотеці імені Віктора Некрасова експонується виставка-застереження «Голокост – вічний урок людству».


https://www.tumblr.com/crbfranko/740564432297541632/%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%B2%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA


Офіційно визнано, що впродовж Голокосту було вбито до 6 мільйонів євреїв. Одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *