27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня в 1945 році звільнили концентраційний табір Освенцим (Аушвіц) – місце ув’язнення, проведення дослідів над людьми і страти євреїв, поляків, циган та інших жертв. З цієї нагоди в бібліотеці імені Віктора Некрасова експонується виставка-застереження «Голокост – вічний урок людству».

Офіційно визнано, що впродовж Голокосту було вбито до 6 мільйонів євреїв. Одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.




Залишити відповідь