Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
af

af

Подання пропозицій і зауважень за формою:
До 12.00 20 березня 2023 року підтримати чи відхилити пропозицію про перейменування та відмови від раніше присвоєного імені (так/ні) за посиланням:


Для закладів культури Подільського району:
podol

 

Доля Івана Мазепи привернула увагу багатьох видатних митців доби романтизму, а європейські поети суттєво розійшлися в трактуванні цієї історичної постаті. Про нього писали Вольтер і Байрон, Гюго і Словацький, його образ відтворювали Жеріко й Делакруа. Могутній володар спромігся відродити й розбудувати розтерзану війнами країну, мечем і мудрістю завоювати славу й повагу. Наприкінці життя – зазнав трагічної поразки й закономірно став культовим героєм романтичної епохи. Попри те, що в житті гетьмана не бракувало неймовірних, карколомних зиґзаґів, злетів і падінь, його біографію прикрасили барвистими вигадками. Центральна районна бібліотека імені Івана Франка представляє 11 випуск літературного проєкту «Шедеври світової літератури», який присвячено поемі «Мазепа» великого Джорджа Гордона Байрона. У поемі автор зобразив трагічні й таємничі долі, розбиті могутніми пристрастями серця, бунтарські натури, їхні духовні пориви, страждання душі, де переплелися добро і зло. І все це так схоже на страждання самого автора. Приємного перегляду!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *