Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
af

af

Подання пропозицій і зауважень за формою:
До 12.00 20 березня 2023 року підтримати чи відхилити пропозицію про перейменування та відмови від раніше присвоєного імені (так/ні) за посиланням:


Для закладів культури Подільського району:
podol

 

18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня ми згадуємо про страшний злочин, наслідком якого стали тисячі людських життів і скалічених доль. О 4 ранку 18 травня 1944 року розпочалося масове примусове виселення кримських татар із території Криму. Депортованим відводили від декількох хвилин до півгодини на збори, після чого їх на вантажівках транспортували до залізничних станцій. Звідти ешелони з ними відправляли до місць заслання. Тих, хто чинив опір або не міг іти, часто розстрілювали на місці. У дорозі засланців годували рідко й часто солоною їжею, після якої хотілося пити. У деяких ешелонах засланці отримали їжу вперше і востаннє другого тижня депортації. Померлих ховали нашвидкоруч поруч із залізничним полотном або не ховали взагалі. Ми вшановуємо памʼять про понад 110 тисяч кримських татар – корінного населення Кримського півострова й однієї з титульних націй України, які загинули під час і в декілька місяців після депортації кримськотатарського народу 1944 року. Дню пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу бібліотека імені Віктора Некрасова присвятила тематичний перегляд «Чорні сторінки історії».


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *