Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
af

af

Подання пропозицій і зауважень за формою:
До 12.00 20 березня 2023 року підтримати чи відхилити пропозицію про перейменування та відмови від раніше присвоєного імені (так/ні) за посиланням:


Для закладів культури Подільського району:
podol

 

Бібліотека сімейного читання імені Садріддіна Айні представляє інформаційний дайджест «Поезія живопису Георгія Курнакова».


https://crbfranko.tumblr.com/post/681238772444250112/%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B4%D0%B0%D0%B9%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D0%B5%D0%B7%D1%96%D1%8F-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%83-%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%96%D1%8F


Історична довідка
11 квітня 1887 року в Маріуполі народився Георгій Курнаков, український художник- пейзажист. Найвідоміші твори: «Київ. Золоті бані», серія «Архітектура старого Херсона», «Дніпровські простори».
Коли Георгію було п’ять років, помер батько і родина Курнакових переїхала до Херсона, на батьківщину батька, де жила таткова мати, бабуся-вчителька. Мати хлопчика підробляла пралею. Херсон став рідним містом майбутнього художника. Жорко був спокійним хлопцем, годинами міг малювати краєвиди Дніпра, плавні, човни, блакить неба.
Вчився майбутній художник у народній школі. 1907 року закінчив Херсонську учительську семінарію. Першим учителем малювання Георгій вважав викладача семінарії Олександра Іконнікова. Упродовж двох років працював народним учителем у селі Британи (поблизу Херсона). Увесь цей час листувався зі своїм учителем, відвідував його. Олександр Дмитрович умовляв учня продовжувати навчання. Майже все дозвілля молодий вчитель усамітнювався в куточках саду, змальовував квітучу красу. Крім пейзажів Георгій Курнаков захопився написанням квітів: «Жоржини», «Півонії на вікні»… Один серед природи, захоплений її чарами, намагався її зрозуміти, підслухати її розмову та передати свої почуття на полотні.
У 1909 року Георгій успішно склав іспити до Київського художнього училища. Вчився у О. Мурашка, В. Менка, Ф. Кричевського. У 1916-му закінчив навчання. З того часу брав участь у виставках Київського товариства художників – «Кільце». Керував однією з трьох майстерень «Пролетарської художньої студії», іншими керували Д. П. Бунцельман та О. Шовкуненко.
З 1919 року викладав у Херсонській учительській семінарії, працював керівником майстерні живопису та малювання в робітничій мистецькій студії, був інструктором художньо-декоративної справи у відділі народної освіти, працював керівником майстерні живопису та малюнка у робітничій студії образотворчих мистецтв. Після сонячних київських пейзажів Г. Курнаков повернувся до оспівування Херсона. Він творив образ Херсонщини: сільські вулички, дворики, передмістя Херсона, Дніпро, пристані на Славуті, таврійські степи. Малював на заґрунтованому картоні, з 1924 року пробував писати на картоні «пастозними мазками».
Георгій Курнаков творив в Алушті, Ялті, у Старому Криму, працював у будинку Максиміліана Волошина в Коктебелі. Серед робіт – «Вуличка в Гурзуфі», «Вуличка в Старому Криму», «Старий Крим».
Під час гітлерівської окупації залишився в Херсоні, замальовував зруйновані пам’ятки архітектури.
Майже 60 років змальовував митець Херсонщину. На останку життя створив серію етюдів, сюжети з Гідропарку: «Восени у Гідропарку», «В Гідропарку у квітні».
Жив художник у Херсоні на вулиці Ушакова. Все життя збирав бібліотеку з мистецтва, колекцію робіт відомих художників минулого і своїх сучасників та екслібриси. Колекцію, свої твори, бібліотеку Курнаков заповів Херсону.
Помер 90-літній Георгій Курнаков 20 жовтня 1977 р. і похований у Херсоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *