Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

Центральна районна бібліотека імені Івана Франка представляє літературний колаж «Автор безсмертних творів», присвячений відомому англійському письменнику Вільяму Мейкпісу Текерею з нагоди його 210-річчя.


Вільям Мейкпіс Текерей (18 липня 1811 – 24 грудня 1863) – англійський письменник-сатирик. Текерей був сином офіцера колоніальних військ Британської імперії й належав до привілейованих верств англійського суспільства. Після закінчення школи Чартерхаус вступив до Кембридзького університету, але ступінь не отримав, адже кар’єра держслужбовця не приваблювала. Він хотів займатися тільки мистецтвом, тому і вирушив до Франції, яка завжди вважалася Меккою художників, особливо живописців. Згодом, Текерей повернувся до Лондона і почав займатися журналістикою, яка стала основною справою його життя. Письменник обрав собі досить суворе естетичне кредо – «Правда не завжди є приємною, але кращого за правду немає нічого». Реалізм Текерея, не має прихильності до романтичної естетики. За висловом Шарлотти Бронте, він є «не романтичним, як ранок понеділка». Твори Текерея менш всього схожі на казку, саме тому його вважають спадкоємцем англійських просвітників XVIII ст. Довгі роки наполегливої літературної праці принесли письменнику популярність і визнання на Батьківщині. «Ярмарок марнославства» дав можливість письменнику повністю присвятити себе написанню великих творів. Вільям Текерей помер у 1863 році у розквіті свого таланту. Твори письменника і в наші дні не втратили актуальності, художньої сили. Його книги залишаються живими, бентежними для сучасного читача всупереч часовій відстані, яка ніколи не може зруйнувати справжнє мистецтво.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: