18 березня центральна районна бібліотека імені Івана Франка підготувала перегляд літератури «Шевченкове слово у нашому серці».

Поезія і живопис Тараса Шевченка нерозривно пов’язані. Малювання і поезія стали для Тараса Григоровича життєвою потребою, вираженням його творчої індивідуальності. До нас дійшло 240 поетичних творів великого Кобзаря і 1200 мистецьких робіт. Ще з малечку понад усе він хотів стати художником. Вуглиною чи крейдою малював скрізь. Однією з перших повноцінних робіт можна вважати портрет поміщика Павла Енгельгардта, датований 1833 роком. 22 березня 1845 року Тарас Григорович закінчує навчання в Академії мистецтв і подає заяву до ради Академії про надання йому звання художника, для чого представив свої роботи. Шевченкові було присвоєно звання «некласного художника». Видатний митець пробував себе у різноманітній техніці, навіть у скульптурі, а за успіхи у гравюрі йому було присвоєно звання академіка. Тарас Шевченко неперевершений майстер пейзажу. Чарівна природа і на малюнках, і в ліричних творах є контрастом до важких соціальних умов життя 19 століття. Шевченко створив також і галерею портретів, серед яких є серія автопортретів. Розглядаючи їх, можна ще раз побачити і відчути багатогранність таланту великого сина України.
Запрошуємо вас переглянути представлені матеріали про життя та поетичну і мистецьку спадщину Тараса Григоровича Шевченка.
Залишити відповідь