Нові надходження
«Згадайте братія моя…»: Київ Тараса Шевченка/ Т. Чуйко [та ін. …]; перед. Слово Д. Стуса. – Київ: Либідь, 2015. – 256 с.: іл., портр.

Які особистості оточували Тараса Шевченка під час його приїздів до Києва - міста, котре він щиро любив та оспівував як поет і художник? Близько 40 нарисів розкривають життєвий шлях тих, кому випало бути друзями, колегами, а то й недругами національного генія. Численні ілюстрації дають уявлення про тодішнє обличчя Києва.
Вечерський, В. В. Замки та фортеці України : фотоальбом / Віктор Вечерський ; фотозйомка С. Тарасова. - Київ: Балтія Друк, 2015. - 151 с. : іл.

У багатій та різноманітній історико-архітектурній спадщині України пам'яткам оборонної архітектури — фортецям, замкам, оборонним храмам, міським укріпленням — належить визначне місце. Упродовж багатьох століть вони були головними у забудові міст і містечок. Замки першими відбивали ворожі напади й останніми підкорялися завойовникам. Без перебільшення можна сказати, що від рівня організації оборони залежала доля всіх поселень, життя чи смерть їхніх мешканців. Стародавні пам'ятки, що збереглися донині, становлять органічну складову краєвидів Поділля, Галичини, Закарпаття, Волині, Причорномор'я, Криму, інших країв нашої держави.
Капранов, В. Веселих свят! [Український рік] / Брати Капранови ; наук. ред., упоряд. Я. Музиченко, Я. Левчук ; худож. О. Костенко [та ін.]. - Київ : Зелений Пес : Гамазин, 2014. - 103 с. : іл.

Свято - це не тільки і не стільки застілля, скільки вміння створити святковий настрій та провести незабутній день разом із родиною та друзями. У книзі ви знайдете все про головні українські свята - історію, традиції, прикмети, ритуали, а ще пісні з нотами, святкові страви із рецептами, ігри та забави, рукомесло зі схемами, і до того ж, багато малюнків та іншої корисної інформації. Книжка навчить святкувати українські свята по-сучасному і водночас так, як це робили наші дідусі та бабусі. Веселих свят!
Бедусенко, С. В. До крайних пределов : роман-fantasy / Сергей Бедусенко. - Киев : Книга, 2015. - 416 с. : ил.

О параллельном мире, где автор не только называет свои нравственные приоритеты, но и подтверждает органическое единство своего многолетнего творчества, основанного на Синтезе Искусств.
Герасимчук, А. А. Русь-Україна : факти і сенсації / Анатолій Герасимчук, Григорій Таргонський ; ред.-упоряд. А. Герасимчук. - Київ : ТОВ "Інтерконтиненталь-Україна", 2015. - 224 с. : іл., портр.

Книга дає відповідь на надзвичайно актуальне питання «Откуда есть пошла земля Русская?»На основі досліджень літописів та архівів, сучасної топоніміки та стародавніх переказів, книга відкриває цілий ряд історичних сенсацій. Перед читачем постають заховані епізоди історії слов'янських народів. Видання розраховане на широке коло читачів.
Антонич Б.-І. На другому березі/ Б.-І. Антонич; передм. Т.М. Панасенка; худож.-оформлювач Є.В. Вдовиченко. – Харків: Фоліо, 2013. – 283 с. – (Укр. літ.).

Скільки ж їх було — молодих і талановитих, поетів (Поетів!), яким би ще жити й творити, писати вірші на радість людям, але яких Бог забрав до себе рано, дуже рано. Отак і Богдан-Ігор Ан¬тонич (1907—1936)... Дві цифри і рисочка між ними — це життя, сповнене надій і поезії, але ж таке коротке. Він багато не встиг, не написав того, що збирався написати, його ім'я після смерті було забуте на довгі роки. І все ж таки справжня Поезія, незважаючи на будь-які перепони, знайде шлях до читача. До книжки увійшли фрагменти із незакінченого роману «На другому березі», а також значна частина поетичного доробку Богдана-Ігоря Антонича.
Апопій І.В. Сімейне право України : навчальний посібник / І. В. Апопій . – 2-ге вид., перероб. та доп . – К. : Центр учбової літ., 2011 . – 359 с. - Бібліогр. в підряд. приміт.

У навчальному посібнику відповідно до програми курсу "Сімейне право України" викладено матеріал, який стане у нагоді студентам вищих юридичних навчальних закладів при підготовці до практичний занять, заліків та іспитів з цієї дисципліни. Посібник може бути корисним також викладачам вищих юридичних навчальних закладів, практикуючим юристам, усім читачам, які цікавляться сімейно-правовими проблемами.
Бакуменко, О. Король Ринкової вулиці. Соціальний роман / О.Бакуменко. – К.: Преса України, 2013. – 232 с. - (Серія «Літературна агенція «Банкова, 2»).

У романі «Король Ринкової вулиці» українського письменника Олександра Бакуменка, лауреата літературних премій імені Івана Нечуя-Левицького та олександра Олеся, розповідається про життя хлопця-сироти, який наперикір поневірянням вуличного життя став успішною людиною. У творі порушуються соціальні проблеми сучасного українського суспільства.
Бернгард Т. Холоднеча: роман; Старі майстри: комедія: пер. з нім./ Т. Бернгард; передмова та комент. Т.І. Гавриліва; худож.- оформлювач О.Д. Кононученко. – Харків: Фоліо, 2013. – 474 с.

Поліція вилучала його книжки, міністри оголошували його душевнохворим, критики пророкували його творам швидке забуття... Томас Бернгард (1931 — 1989) — enfant terrible австрійського суспільства другої половини XX століття, «голос правди», «мізантроп», «альпійський Беккет». Він дозволяв собі говорити все, що думав, і так, як вважав за потрібне. «Холоднеча» (1963), перший роман, відразу приніс письменникові визнання. Це багатопланова розповідь про людські страждання, про достоїнство особистості, про тяжке існування людини у просторі, де панує холод самотності та відчуженості. Прозова комедія «Старі майстри» (1985) «розважає» читача дошкульною критикою держави, її інституцій, а також доскіпливим перечитуванням канону, на якому побудовано західну культурно-освітню традицію. Мова Бернгарда близька до музикальних структур, а твори читаються на одному подиху, ще нікого не залишивши байдужим.
Бернет, Ф. Маленькая принцесса. Приключения Сары Кру/ Ф. Бернет; пер. с англ. А.Н.Роджественской. – М.: АСТ: Астрель, 2010. – 221,[3] с.: ил.

До Вашої уваги книжка, яка ось уже понад сто років належить до найпопулярніших у світі книжок для дітей, що щиро зворушують також і дорослих! ...Лондон, кінець XIX століття... Капітан Кру привозить з далекої Індії на навчання свою маленьку дочку Сару. Дівчинку віддають до пансіону, яким керує лиха на вдачу міс Мінчин, що відразу не злюбила нову вихованку. Та завдяки своєму доброму, світлому характеру Сара завойовує прихильність шкільних подруг. Аж раптом із Індії приходить трагічна звістка про загибель капiтана Кру, і Сара стає бідною, самотньою сиротою, яка змушена прислуговувати міс Мінчин. Не впасти у відчай дівчинці допомагає гра у …принцесу. Свою убогу комірчину Сара подумки перетворює на замок. І в ньому незабаром починають відбуватися справжнісінькі чудеса!
Вальд, Оскар Казки:Для мол. та серед. Шк.. віку/ Вальд О.; Пер. з англ.. та передм. І.В. Корунця; Іл. Л.І. Андрощук. – К.: Школа, 2006. – 154 с.: іл. – (Моя улюблена книжка)

До книжки увійшли найпопулярніші казки відомого англійського письменнка: "Щасливий принц", "Соловейко і троянда", "Юний Король" та інші. У своїх казках Оскар Вайльд часто вдається до деталізованих описів. Пишнота королівських палаців, бенкети вельмож змушують читача задуматися над несправедливістю, що панує в суспільстві, де жменька багатіїв буквально купається в розкошах, а бідаки животіють у страшних злиднях.
Вечный Киев. Жизнь большого города / авт.-сост. В.Ковалинский, О.Друг. – К.: Балтия-Друк, 2013. – 124 с.: ил.

Київ - дивовижне місто з драматичною історією. Хвилі навал, пожеж, повеней, хвороб прокочувалися по ньому, руйнуючи житла, життя ... Але знову і знову Місто піднімалося з руїн, стаючи тільки сильніше і красивіше. Київ - духовний центр східного православ'я, його багата культурна спадщина живить все нові і нові покоління молодих киян. А вони, в свою чергу, дарують улюбленому місту власну енергію, оптимізм та надію. Від того Київ завжди молодий і прекрасний. «Вічний Київ. Життя великого міста» розповідає читачеві про різні історичні періоди існування міста над Дніпром, про його турботи і радощі, здобутки та втрати ... Оповідання доповнюють унікальні ілюстрації та світлини цікавих експонатів з Музею історії міста Києва, чудові види київських ландшафтів з повітря і факсимільні копії рідкісних документів з архівних та музейних фондів, приватних колекцій.
Ґудзь, Ю. Навпроти снігу. Вибране / Ю.Ґудзь. – К.: Преса України, 2013. – 400 с. -(Серія «Літературна агенція «Банкова, 2»).

Юрко Ґудзь (1956 – 2002) належить до загадкових постатей українського вісімдесятництва не лише тому, що помер за нез'ясованих обставин. Його творчість, незрозуміла сучасниками, досі залишається недослідженою. До книжки «Навпроти снігу» увійшли його поетичні збірки «Postscriptum до мовчання», «Маленький концерт для самотнього хронопа», поема «Барикади на Хресті», оповідання з книжки «Замовляння невидимих крил», «Гуміарабік», романи «Не-Ми», «Ісихія». Твори Юрка Ґудзя відзначені преміями Міжнародного поетичного конкурсу в італійському місті Тріуджіо, фундації імені Євгена Бачинського «У свічаді слова» та імені Івана Огієнка. За результатами анкетування критиків у журналі «Слово і час», «Замовляння невидимих крил» визнані кращою прозовою книжкою 2001 року.
Кульсий О.В., Малярчук Т.М., Бентя Ю.В. Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів/ Кульсий О.В., Малярчук Т.М., Бентя Ю.В. . – К.: ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2013. – 352 с.: іл.

Книгу надруковано до 200-річчя від дні народження Т.Г.Шевченка на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга» 2013 рік. Створена вона на основі архівних документів, друкованих видань і висвітлено факти життя та творчу діяльність видатних вітчизняних митців, чиї особові фонди зберігаються у Центральному державному архіві- музеї літератури і мистецтва України. До книги увійшли автографи, рукописи творів, начерки, ескізи, титули книжок із дарчими написами, фотографії в колі родини, друзів та колег українських письменників. Художників, скульпторів, акторів, мистецтвознавців, які є лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Друг, О. Вулицями старого Києва / Ольга Друг. - Львів: Світ, 2013. - 512 с.: іл. -
(Серія «Історичні місця України»).

Перед читачем - розповідь про центральні історичні райони Києва, особливості формування архітектурного середовища міста, про його вулиці, будинки, храми, зокрема, давні архітектурні ансамблі - Софію Київську та Києво-Печерську лавру - об'єкти світової спадщини. У книзі широко використовуються матеріали державних архівів, музеїв та бібліотек, наводяться маловідомі, але не менш цікаві факти, взяті з архівів старовинних київських родин, нащадки яких і сьогодні живуть у місті. Видання багато ілюстроване. Давні й сучасні світлини, акварелі, літографії, гравюри, живописні твори (близько 1000 ілюстрацій) допомагають сформувати цілісний образ столиці України, прадавнього міста з півторатисячолітньою історією.
Жолдак Б.О. Яблука з райського саду. Оповідання і мініповісті / Богдан Жолдак; передм. Віктора Баранова. - К.: "Преса України", 2013. - 336 с.

Богдан Жолдак – беззаперечний майстер української прози. Він – автор книжок «Спокуси», «Як собака під танк», «Бог буває», «Антиклімакс», «Топінамбур. Сину» та інших. Він – автор мюзиклу «Конотопська відьма» у постановці київського молодого театру. Для його письма характерні комічний сюжет, парадоксальність конфлікту, використання прийомів кіно стилістики, за якими проступає трагікомічна природа людини. Текстам книги "Яблука з райського саду" властива сконденсованість, певна пружинність, сюжетний динамізм, яскравість діалогів. Тут немає жодного зайвого слова, усе працює на результат, починаючи від заголовка і визначення жанру. Помітно, що саме жанровій специфіці своїх творів Богдан Жолдак приділяє чималу увагу, що свідчить (власне, як і назви творів) про його гру, діалог з читачем. У книзі представлено розмаїття авторських жанрових різновидів: міні-повість, повість-міні-апокриф, апокриф-мініповість, апокриф, кліповідання. Помилкою буде, беручи книгу "Яблука з райського саду" до рук, сподіватися на легке чтиво і розвагу. Проза Богдана Жолдака, насамперед, інтелектуальна, з правдивою психологічною виписаністю образів персонажів і ситуацій. Можна сказати, що це своєрідний психотеатр і антикітч.
Теодозія Зарівна. Полювання на птахів небесних. – К.:, Преса України, 2013. – 348 с. - (Серія «Літературна агенція «Банкова, 2»).

Незалежно від того, відбувається дія роману в маленькому містечку чи в мегаполісі, на сценах столичних театрів чи найбільших воєнних баталій, у старовинному замку чи на танковому полігоні, - у життєписах та вчинках героїв, звичайних та незвичайних, неухильно і скрізь проступає історія трагічних митарств людської душі, які підпільно існують під оманливою оболонкою любовного роману, у котрому відмінне знання психології героїв демонструється разом з легкістю і впізнаваністю стилю авторки, із вмінням майстерно сконструювати сюжет і пронизливо описати любов, її осяяння і згасання,її відновлення і втрати. Теодозія Зарівна - українська письменниця, театрознавець, журналіст. Лауреат премій ім. В. Свідзінського, В. Симоненка тощо, авторка книжок прози, поезії, драматургії.
Коваль М.В. Невідома Україна: історія фортифікації ХХ століття. Міфи і реалії./ М.В. Коваль. – К.: Видавництво «Фенікс», 2013. – 368 с.: іл.

Україна — унікальна не тільки своїм геополітичним розташуванням держава. Її терени багаторазово ставали ареною кровопролитних бойовищ. Вона є своєрідним музеєм історії фортифікації. У жодній іншій країні світу не зібрано на такій незначній за площею території такої величезної кількості різнорідних за формою та будовою фортифікаційних об’єктів, за якими можливо прослідкувати розвиток фортифікаційних форм. Тисячі цих німих свідків минулих часів розкидано по Україні. Багато довготривалих вогневих споруд стали своєрідними «безіменними мавзолеями безіменних солдатів». Вони зберігають пам’ять про героїзм, доблесть, життя і боротьбу народу з іноземними завойовниками. Мета цієї книги — розкрити міфи і реалії укріплених районів, побудованих на теренах України у 30–40-х роках XX століття та у ході Великої Вітчизняної війни. Видання присвячене Володимир-Волинському, Струмилівському, Рава-Руському, Перемишльському і Ковельському укріпленим районам лінії Молотова, які існували на теренах України. Розрахована на фахівців-істориків та археологів, військових фахівців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів та для всіх хто цікавиться археологією та історією України.
Історія України в особах: Козаччина / В. М. Горобець, О.І. Гуржій, В.М.Матях, В.А. Смолій, В.С. Степанков, О.К. Струкевич, Т.В. Чухліб, Б.П. Яремченко; упоряд.: В. М. Горобець . – К. : Україна, 2013 . – 304 с. : іл.

Книга містить нариси про найвидатніших державних, громадських, церковних та культурних діячів України середини XVII-XVIII ст. У них через життєписи окремих людей відтворено героїчну боротьбу українського народу за своє соціальне й національне визволення, побудову незалежної Української держави, показано становлення української духовної культури в контексті європейських культур. Видання розраховане на широке коло читачів.
Кондратюк, А.І. Хутір. Роман / А.І.Кондратюк. – К.: Преса України, 2013. – 848 с. - (Серія «Літературна агенція «Банкова, 2»).

Кожний наступний роман Андрія Кондратюка приходить до читача через роки й роки після його написання, як і цей. Колись на заваді стояли ідеологічні перепони, нині – здебільш фінансові, а ще кололітературні. Але от прориваються загати і переконуємось: реалістично-романтичні традиції українського класичного письменства не загубилися поміж сучасного постмодерністського штукарства, а розвиваються, поглиблюються, являючи вражаючої правдивості і художньої сили життєписи роду і народу. І роман «Хутір» - тому яскраве підтвердження.
Косач, Ю. Володарка Понтиди. Роман мого прадіда / Ю.Косач. – К.: Преса України, 2013. – 432 с. - (Серія «Літературна агенція «Банкова, 2»). Юрій Косач (1908 – 1990) – племінник Лесі Українки – належить до недооцінених українських прозаїків ХХ століття. Емігрувавши до США, він працював будівельником, був золотошукачем, редагував літературні газети «Обрії» та «За синім океаном». Його авантюрний роман «Володарка Понтиди» - перлина української прози. Вишукана мова, динамічний сюжет, образ романтичного, благородного героя, що стає жертвою любовної жаги до княжни Тараканової, яка претендувала на російський престол, видаючи себе за доньку імператриці Єлизавети Петрівни і Олексія Розумовського, портрети російських шпиків, що розшукували авантюристку по всій Європі, історичні декорації доби рококо – все це перетворює роман у знахідку для справжніх літературних гурманів.
Історія української культури / за заг. ред. І. П. Крип'якевича . – 4-те вид., стереотип . – К. : Либідь, 2002 . – 656 с.

Ця ґрунтовна праця створена видатними українськими вченими й мистецтвознавцями Іваном Крип’якевичем, Володимиром Радзикевичем. Миколою Голубцем, Степаном Чарнецьким та Василем Барвінським у 30-ті роки XX ст. В яскравій та доступній формі автори подають основні відомості про розвиток українського письменства, образотворчого мистецтва, театру та музики від княжої доби до першої третини XX ст. у тісному зв’язку із поступом українського суспільства. Для викладачів, культурологів, мистецтвознавців, студентів, усіх, хто цікавиться українською культурою.
Мальська М.П., Худо В.В. Туристичний бізнес: теорія і практика. Підручник/ Мальська М.П., Худо В.В.; 2-вид. перероб. та доп. – К.: Центр учбової літератури, 2012. – 368 с.

У підручнику розглянуто концептуальні підходи до туристичного бізнесу, менеджменту та маркетингу. Для студентів та фахівців з туризму.
Нестайко, В. З. Тореадори з Васюківки: трилогія про пригоди двох друзів: нова авторська редакція з новими епізодами / всеволод Нестайко; худож. Анатолій Василенко. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. – 542 с.: іл.

Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка. «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей. Герої цієї книги самодостатньо оминають подібні спокуси вітчизняних літературних традицій, цілком адекватно сприймаючи дійсність, що їх оточує, а оточує їх, слід визнати, дійсність чудесна й знаменита — неповторні 60-ті, з яких нашими героями, без особливого огляду на місце проживання, жадібно вичленовуються і топовий Робертіно Лоретті, і супермодне київське «Динамо», і по новій на той час відкриті «12 стільців», і не відкриті (офіційно) бітли з їхньою Yellow Submarine. Книга була написана у 1964-1970 роках. Пізніше (2004) роман був редактований і доповнений автором ( виданий "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" ) . Нова версія ще не озвучена.
Опря А.Т. Статистика : модульний варіант з програмованою формою контролю знань : навчальний посібник для ВНЗ / А.Т. Опря ; Міністерство освіти і науки України ; Полтавський інститут економіки і права вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"/ Опря А.Т.. - Київ : Центр учбової літератури, 2012. - 448 с. -

Розглядаються теми Освітньо-професійної програми (2010 р.) навчального курсу «Статистика» економічних факультетів вищих закладів освіти. Висвітлено питання математичної статистики і загальної теорії статистики в модульному варіанті з програмованою формою контролю знань: методологічні засади статистики; статистичне спостереження; зведення і групування статистичних даних; узагальнюючі статистичні показники; аналіз рідів розподілу; аналіз подібності розподілів; статистичні методи вимірювання взаємозв'язків; аналіз інтенсивності динаміки; аналіз тенденцій розвитку та коливань; індексний метод; вибірковий метод; подання статистичних даних: таблиці, графіки, карти. Додатково розглянуто науково-пізнавальні теми: перевірка статистичних гіпотез; методи багатомірного статистичного аналізу. Для викладачів і студентів вищих навчальних закладів. Може бути корисним аспірантам і науковцям, а також працівникам економічних служб.
Рендюк Т. Г. Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи / Т. Г. Рендюк. – Чернівці : Букрек, 2013. – 240 с. : іл.

Двомовний ілюстрований історично-документальний нарис доктора історичних наук, дипломата високого рангу Т. Г. Рендюка, розроблений на основі широкої джерельної бази та власних досліджень, розкриває читачеві маловідомі або зовсім не ідентифіковані аспекти політичних, військових, дипломатичних та культурно-духовних зв’язків гетьмана України Пилипа Орлика з Молдовою, Валахією та Трансільванією у першій половині XVIII століття.
Сама. Антологія сучасної української жіночої поезії/ Упоряд. Галина Тарасюк, Теодозія Зарівна. – К.: Преса України, 2013. – 320 с. - (Серія «Літературна агенція «Банкова, 2»).

Світ сучасної української жіночої поезії такий багатий, різнобарвний, талановитий і непізнаний, що зорієнтуватись у цьому безмежжі імен доволі складно. Його неможливо вмістити в одній книжці, але антологія «Сама» – якраз така спроба ознайомити читачів із творчістю п’ятдесяти п’яти відомих київських поетес різних поколінь, від тих, чий літературний дебют припав на шістдесяті роки ХХ століття до наймолодших, що яскраво заявили про себе в ХХІ столітті.
Свіфт, Джонатан. Мандри до різних далеких країн світу Лемюеля Гуллівера, спочатку лікаря, а потім капітана кількох кораблів: роман/ Пер. з англ. М.О. Іванов; за ред. Ю.Я.Лісняка; іл. Мартена. – К.: Школа, 2008. – 336 с.: іл. – (Світ неймовірних пригод).

Всесвітньо відомий роман класика англійської літератури Джонатана Свіфта (1667–1745) оповідає про подорожі лікаря й капітана Лемюеля Гуллівера до фантастичних країн. Під час своїх мандрів він зазнав неймовірних пригод: потоваришував із ліліпутами та велетнями, жив на летючому острові, познайомився з розумними кіньми тощо. Відвідавши ті дивовижні краї, Гуллівер не лише дізнався чимало цікавого і корисного, але й краще зрозумів самого себе.
Симоненко Р.Г., Берестенко В.А. Тарас Шевченко та його доба: док.-хрестом. Висвітлення життя й діяльності видат. Сина України та найблид. У часі спадкоємців і продовжувачів його справи І.Я.Франка, Лесі Українки, М.П.драгоманова. У 3-х т. Т.3/ Р.Г.Симоненко, В.А.Берестенко; худож.-оформлювач О.М.Іванова. – Харків: Фоліо, 2013. – 527 с.: іл. – (Укр. та рос. мовами). Тритомник "Тарас Шевченко та його доба" - це документально-хрестоматійне висвітлення життя й діяльності видатного сина України - великого Кобзаря. В ньому зібрано ретельно перевірені документи, що збереглися, автентичні спогади сучасників - друзів і соратників Шевченка, які близько знали поета, а також наукові дослідження що базуються на об'єктивному відборі фактів, грунтовному і неупередженому викладенні. До III тому увійшли матеріали, що стосуються останнього періоду життя і творчості Т. Г. Шевченка — від повернення із засланння і до самої його смерті у 1861 році. Також у цьому томі висвітлюються історичні погляди поета та його вплив на розвиток української та світової літератури і на творчість таких видатних митців, як Леся Українка, Іван Франко, Михайло Драгоманов, що стали спадкоємцями традицій Кобзаря.
Симоненко Р.Г., Берестенко В.А. Тарас Шевченко та його доба: док.-хрестом. Висвітлення життя й діяльності видат. Сина України та найблид. У часі спадкоємців і продовжувачів його справи І.Я.Франка, Лесі Українки, М.П.драгоманова. У 3-х т. Т.1/ Р.Г.Симоненко, В.А.Берестенко; худож.-оформлювач О.М.Іванова. – Харків: Фоліо, 2013. – 495 с.: іл. – (Укр. та рос. мовами).

Тритомник "Тарас Шевченко та його доба" - це документально-хрестоматійне висвітлення життя й діяльності видатного сина України - великого Кобзаря. В ньому зібрано ретельно перевірені документи, що збереглися, автентичні спогади сучасників - друзів і соратників Шевченка, які близько знали поета, а також наукові дослідження що базуються на об'єктивному відборі фактів, грунтовному і неупередженому викладенні. І том розповідає про становлення і розвиток шевченкознавства, про дослідження творчої спадщини великого митця – поета, художника, революціонера, а такаж про його злиденні роки дитинства і юності, аж до визволення з кріпатства і вступу до Петербурської академії художеств.
Симоненко Р.Г., Берестенко В.А. Тарас Шевченко та його доба: док.-хрестом. Висвітлення життя й діяльності видат. Сина України та найблид. У часі спадкоємців і продовжувачів його справи І.Я.Франка, Лесі Українки, М.П.драгоманова. У 3-х т. Т.2/ Р.Г.Симоненко, В.А.Берестенко; худож.-оформлювач О.М.Іванова. – Харків: Фоліо, 2013. – 495 с.: іл. – (Укр. та рос. мовами).

Тритомник "Тарас Шевченко та його доба" - це документально-хрестоматійне висвітлення життя й діяльності видатного сина України - великого Кобзаря. В ньому зібрано ретельно перевірені документи, що збереглися, автентичні спогади сучасників - друзів і соратників Шевченка, які близько знали поета, а також наукові дослідження що базуються на об'єктивному відборі фактів, грунтовному і неупередженому викладенні. I том присвячений найбурхливішому періоду в житті Т. Г. Шевченка: навчанню у Петербурзькій академії художеств, знайомству і спілкуванню з видатними діячами культури того часу: В. Жуковським, К. Брюлловим, Ф. Глинкою, Є. Гребінкою, Г. Квіткою-Основ'яненком та іншими, участі у Кирило-Мефодіївському товаристві, арешту і засланню.
Славінська І. 33 герої укрліт/ І. Славінська; худож.-оформлювач О. М. Артеменко. – Харків: Фоліо, 2011. – 412 с.

Журналістка Ірина Славінська протягом минулого року взяла щонайменше 33 інтерв'ю українських письменників для сайту «Українська правда». Але, щоб робота не пропала дарма (журналістські матеріали, знаєте, так швидко застарівають) вирішила зібрати їх у книжці під назвою «33 герої укрліт». Чи паперове видання врятує ці розмови від «зморшок» та швидкої смерті – згодом побачимо. Наразі поговоримо про 33 священні корови української літератури.
Острів зимового мовчання. Антологія жіночої прози/ Упоряд. Галина Тарасюк – К.: Преса України, 2013. – 448 с.

До антології сучасної української «жіночої» прози увійшли твори дванадцяти добре відомих українському і зарубіжному читачеві київських письменниць, які належать до літературного покоління 70-80-х років: Марії Влад, Любові Голоти, Теодозії Зарівної, Світлани Йовенко, Галини Кирпи , Софії Майданської, Галини Паламарчук, Надії Степули, Людмили Таран, Галини Тарасюк, Людмили Тарнашинської, Раїси Харитонової. Об’єднує цих самобутніх, харизматичних, яскравих, несхожих письмом, стилем і вибором тематики прозаїків і те, що вони у своїй творчості твердо стоять на традиційних для української літератури засадах гуманізму і патріотизму, мужньо порушують гострі соціальні та морально-етичні проблеми нашого буття, глибоко переконані, що чесне і щире Слово спроможне удосконалити цей Світ і Людину в ньому.
Тарнавський В. Порцеляновий острів : повісті, оповідання / Валентин Тарнавський ; [упор., післям.: Володимир Даниленко]. – К. : Преса України, 2013. – 416 с. – (Літературна агенція “Банкова, 2”).

До книжки “Порцеляновий острів” Валентина Тарнавського (1951–2008), творчість якого залишила слід в історії української прози 80-х років ХХ століття, увійшли повісті “Дисертація”, “Нуль”, оповідання “Дерево життя”, “Супермен”, “Алібаба” та інші. Це зібрання найкращих творів письменника, які зробили відчутний вплив на естетичні пошуки найбільш глибоких прозаїків-вісімдесятників. Серед недооцінених, загублених, забутих та напівзабутих письменників Тарнавський найбільше заслуговує на повернення до активного обігу. Він був предтечею інформаційної цивілізації. Його творчість органічно поєднала найкращі традиції української та європейської прози кінця минулого століття.
Кукушкин, Л.С. Украинская православная энциклопедия: в 3-х ч. / Л.С.Кукушкин. – Харьков: Фолио, 2013. – 893 с.: ил.

Релігія, безсумнівно, являє собою одну з найважливіших сфер духовного життя людства, тому не дивно, що сучасна культурна людина відчуває прагнення якщо не долучитися до релігії, то хоча б ознайомитися з її історією. Сприяти цьому і покликана наша книга, що розповідає про історію та віровчення однієї з найдавніших релігійних конфесій - Православ'я, від його виникнення і до наших днів.
Яцканин І. Ю. Пора вузеньких вулиць / Іван Яцканин; післям. Дмитра Павличка. - К.: Видавництво "Преса України", 2013. - 320 с.

До книжки видатного українського письменника зі Словаччини Івана Яцканина "Пора вузеньких вулиць" увійшли кращі його прозові твори, в яких із біблійною мудрістю та експресією подано життя словацьких українців після Другої світової війни. Репресії в українських селах та містечках Пряшівщині за часів чехословацького тоталітарного режиму, протистояння асиміляції , намагання зберегти мову , національні традиції та побут словацьких українців передано з надзвичайною художньою переконливістю. Галерея колоритних персонажів, багата мова, точність художньої деталі ставлять прозу письменника в один ряд із найкращими здобутками української класичної прози.