Коротка довідка
Бібліотечну мережу Подільського району представляють 13 бібліотек: 6 публічних бібліотек для дорослих, 1 універсальна публічна бібліотека, 1 бібліотека сімейного читання, 5 бібліотек та 1 філія по обслуговуванню дітей

Бібліотечну мережу Подільського району, яка створена 1976 року, представляють 13  бібліотек: 6 публічних бібліотек для дорослих, 1 універсальна публічна бібліотека, 1  бібліотека сімейного читання, 5 бібліотек та 1 філія з обслуговування дітей.

Єдиний фонд бібліотек централізованої системи складає 420,5  тис. прим. універсального змісту.

   Щорічно бібліотеки:

-   обслуговують більше 50 тисяч користувачів ( майже кожного 4-го мешканця району );

-   організовують  близько 250 творчих акцій, які відвідують більше 6000 користувачів;

-   загальна  документовидача складає більше 1 млн. одиниць ;

-   кількість відвідувань становить більше 325 тис.

 Щодня:

-   бібліотеки відвідують  близько 1500     осіб;

-   у користування видається  4000 прим. документів;

-   користувачі отримують  90 довідок, інформацій та  консультацій.

 

Основна місія – забезпечення рівних можливостей вільного доступу  до бібліотечно-інформаційного простору для задоволення потреб населення у сфері освіти, інформації й розвитку особистості, організації  відпочинку та  дозвілля.

   Пріоритетним у діяльності бібліотек є оперативне та якісне обслуговування користувачів, створення  можливості долучитися до історії, сьогодення,  надбань літератури, мистецтва, духовної і художньої спадщини нашого народу.

Стало традиційним щорічне обслуговування книгою школярів за інформаційно - дозвіллєвою програмою  «Книга літо зустрічає».

«Літня тераса бібліотеки»  така форма обслуговування зацікавила батьків, тому бібліотекарі стали обслуговувати дітей книгами на дитячих майданчиках, щоб вони змогли долучитися до захоплюючого читання.

До послуг користувачів й нові інформаційні технології. Із 13 бібліотек -   7 мають комп’ютерну техніку в кількості 23 одиниць;  в наявності 17 одиниць копіювально-розмножувальної техніки, 3 факси. Створено 4 електронні адреси ( ЦРБ ім. І. Франка, ім. Джамбула, ім. С.Айні, Дружби народів ). У центральній районній бібліотеці ім. І. Франка, бібліотеці сімейного читання ім. С.Айні та бібліотеці Дружби народів  працюють Інтернет-центри з 11-ма обладнаними для користувачів  інтернет-місцями, які надають  можливість безкоштовного доступу до всесвітньої мережі. В ЦРБ ім. І. Франка доступ користувачів до мережі Інтернет здійснюється за допомогою технології WI – FI.  

Бібліотеки району тісно співпрацюють з громадськістю, соціальними службами, культурно-мистецькими, освітніми та іншими закладами. 33 партнери у співпраці, спрямованій на якісне обслуговування читачів,  допомагають бібліотекам району поповнювати бібліотечні фонди та організовувати дозвіллєві програми для широкого загалу користувачів.

Бібліотека  № 11 плідно співпрацює з Подільським центром зайнятості. В приміщенні бібліотеки  відбуваються цікаві семінари-тренінги, які проводять тренери компанії «IQ холдінг» за активної участі працівників бібліотеки, зокрема семінари для роботодавців: «Техніка проведення співбесід та інтерв'ю» , «Культура спілкування як запорука адаптації персоналу компанії»,«Нове в податковому законодавстві» та інформаційна година - семінар для безробітних "Фінансова грамотність".

Тісна співпраця ЦРБ ім. І. Франка з Міжнародним благодійним фондом «Інше життя»  сприяла участі юних читачів  у конкурсах, оголошених фондом.

            З метою реклами бібліотек у 2011 році власними силами створено 4 випуски відеоробіт із циклу соціальної реклами, 9 відеоакцій, 4 відеорепортажі, 4 відеопрезентації, 6 відеоматеріалів про цікаві  заходи, проведені в бібліотеках. Все це можна переглянути на сайті ЦРБ ім. І. Франка.

В районі створена та успішно працює  перша в Україні бібліотека сімейного читання – бібліотека ім. С. Айні.. Тут панує атмосфера родинного затишку. Індивідуальний підхід до кожного читача став запорукою успіху цієї унікальної бібліотеки. Дитяча кімната   " Казкоград" та кімната сімейного дозвілля , різнопланові творчі акції, гуртки, аматорські виставки та родинні конкурси тощо – все для розвитку сім'ї та міцного родинного здоров’я.

Із  жовтня 2011 року тут працює батьківська студія " Батьки і діти. Діти і батьки", в якій батьки  можуть  отримати консультацію професійного психолога, педагога, юриста, лікаря. Запорукою успіху цієї бібліотеки є тісна співпраця з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

При бібліотеках  також працюють:

     2 клуби за інтересами:

      -    з 2010 року при бібліотеці № 11 клуб аматорів декоративно-прикладного мистецтва «Натхнення», членами якого є читачі різних вікових категорій, яких безкоштовно навчають технології виготовлення творів народного мистецтва: витинанок, батику, мотанки, петриківського розпису, писанкарства,  декупажу тощо.

-  з 1997 року при бібліотеці ім. Джамбула клуб спілкування та дозвілля  людей літнього віку «Затишок», де за чашкою чаю проходять різнопланові творчі акції, які своїм змістом намагаються  хоч-трохи порадувати зболілі душі вже не молодих, але щирих людей.

Читацькі творчі об’єднання:

-          мистецька вітальня " Барви і звуки. Звуки і кольори" в бібліотеці імені Джамбула;

-           дизайн-студія «Місто майстрів», заняття якої з задоволенням відвідують юні   користувачі бібліотеки ім. О. Копиленка, де безкоштовно проводяться майстер-класи з виготовлення різноманітних цікавих поробок із підручного матеріалу;

-          з 2007 року дитяча філармонія «Музична скарбничка» при бібліотеці                       ім. К. Чуковського, на творчих заняттях якої маленькі читачі знайомляться з безмежним світом музики та творчістю видатних композиторів, зустрічаються з цікавими, причетними до музичного світу людьми;

-          творча майстерня «Народна іграшка – лялька-мотанка» при бібліотеці                       ім. К. Чуковського;

       -      творча лабораторія «Натхнення» при  бібліотеці імені Юрія Збанацького для дітей.

 

Бібліотеками району проводиться значна краєзнавча робота. Ведеться планомірна, систематична робота, спрямована на збір, збереження та надання у користування інформації про Поділ. З 1982 року ЦРБ ім. І. Франка випускає щоквартальний  бібліографічний покажчик «Нові публікації про Подільський район», підготовлені та видані власними силами краєзнавчі бібліографічні посібники  «Образ ніжності святої»

( Поділ у творах художньої літератури та образотворчого мистецтва); «Літературна карта Подолу»; «Учітеся брати мої…» ( з історії освіти та сучасна школа Подолу»; «Визначні особистості  Подолу»; «Подільські вулиці в іменах»;  біобібліографічний довідник «Архітектори – будівничі Подолу»;  серії біобібліографічних путівників «Вулиці Подолу пам’ятають» та «Подільські місцевості»; серія  біобібліографічних нарисів «Галерея митців Подолу»;); бібліографічні списки літератури  до знаменних дат Подільського району. Крім того видано 8 випусків біобібліографічних нарисів із серії «Бібліотека імені...», останній присвячений 130-річчю від дня народження Корнія Чуковського.

 

Панове! Із-за відсутності коштів бібліотечний фонд протягом 4 років не поповнюється новими виданнями. Бібліотеки перетворюється  на архів застарілої літератури.  "Ми втрачаємо читача, втрачаємо культуру читання, врешті й саму БІБЛІОТЕКУ! Згадайте, можливо, Ви, отримуючи освіту, працювали в затишних читальних залах наших бібліотек. Саме Вам ,бібліотека  допомогла в життєвому та професійному становленні, саме її книги навчили Вас мудрості та доброті, а сьогодні Ви маєте можливість допомогти бібліотеці. То ж запрошуємо взяти участь  у акції

«Подаруй бібліотеці нову книгу».