Сім днів позитиву
Після затяжної зими, коли, нарешті, щедро усміхнулося весняне сонечко, даруючи радість мажорного настрою, працівники бібліотеки імені Віктора Некрасова влаштували для своїх читачів з 8-го по 14-е квітня тиждень-акцію "Сім днів позитиву", яка проходила під гаслом "Більше позитиву і гарних емоцій!".
Розпочався тиждень 8 квітня Днем життєрадісного читання . Читачам запропонували взяти участь в опитуванні "Що для вас є читання?". За результатами опитування людям літнього віку читання підвищує життєвий тонус та викликає стан бадьорості, допомагає подолати стрес, безсоння ; молоді читання посилює здатність до подолання життєвих перешкод ; джерелом пошуку необхідної інформації стало воно для студентів; школярам – обов’язком. Всього взяли участь 14 користувачів різного віку і соціального статусу. Протягом дня також визначався рейтинг найпопулярніших життєрадісних книг "Кроки до позитиву" та рейтинг найактивніших читачів бібліотеки. Книжкова виставка "Книги для душі" привернула увагу відвідувачів, біля якої проводились бібліографічні огляди, бесіди про книги, обговорення творів сучасних авторів, які інколи перетворювалися на дискусії.
У вівторок 9-го квітня у День здоров’я читачів зацікавили книжкові поради "Роздуми про здоров’я" своїм різноманіттям: лікувальна фізкультура, дієта, аутотренінги, здорове харчування, моржування тощо. Валеологічна година "60 хвилин здорового способу життя" зібрала читачів, які, за бажанням, могли отримати відповіді на запитання у читачки бібліотеки лікаря-імунолога, викладача НМУ імені Богомольця Федорук Галини Вікторівни: з чого розпочати оздоровлення організму? Що таке імунітет? У чому полягає імунопрофілактика? Як не допустити інфекційних захворювань ? Як позбутися шкідливих звичок? Перші два дні пройшли під загальним гаслом: "Більше читайте і будьте здорові".
У середу (10 квітня) – у День комільфо і гарних манер – бібліотекарі представили перегляд літератури "Академія гарних манер". Під час проведення бесід-порад з читачами виявлялись теми, які їх цікавлять, зокрема, що таке комільфо, а також ті, що стосувалися вміння спілкуватись, одягатися, культури поведінки у храмі та пропонувалися книги з перегляду літератури. Зі школярами проведено міні-вікторину "З історії етикету".
День спорту ( 11 квітня, четвер) розпочався з презентації виставки "Спорт у житті людини", яка зацікавила багатьох читачів. Цього
дня бібліотекарі пропонували літературу з історії спорту, зокрема про Єврофутбол, спортивні досягнення та спортивне сьогодення. Почесною гостею бібліотеки стала активна читачка, майстер спорту СРСР, учасниця і переможниця багатьох чемпіонатів з плавання Олена Тимченко. Читачі з цікавістю слухали її розповідь про виникнення цього виду спорту, народження стилів, вдосконалення спортивної майстерності, про те, які зусилля докладають спортсмени-плавці, аби досягнути висот у спорті. Сьогодні Олена Миколаївна займається тренерською роботою з дітьми, особливо їй подобається навчати немовлят триматися на воді. Протягом дня бібліотекарі рекомендували книги спортивної тематики, які допомогли пізнати межі можливостей людського тіла і духу та стимулювали би у читачів бажання чогось досягти у спорті і житті. А молодих читачів запросили до участі у спортивній міні-естафеті "Олімпійські ігри: історія і сьогодення".
Чим же можна здивувати читачів бібліотеки та ще й у День здивувань (12 квітня, п’ятниця). Не повірите – мистецтвом спілкування , спонтанними проявами доброти та гарними вчинками. Люди літнього віку, які часто зустрічаються з грубістю та неуважністю в магазинах, транспорті чи в чиновницьких кабінетах, у бібліотеці отримують справжню бібліотерапію. Тут і заспокоять, і нададуть корисну пораду, і телефон ЖЕКу продиктують , чи й самі зателефонують до диспечера. А ще допоможуть написати заяву в необхідну інстанцію, а підібрану літературу покладуть до торбинки і проведуть до дверей з побажаннями приємного читання. А молоді мами можуть спокійно підбирати книги чи працювати у читальній залі: за їхніх дітей потурбуються бібліотекарі, ще й до магазину, поліклініки чи перукарні, при потребі, відпустять. У читальному залі читачу, що запрацювався, ввічливо запропонують чаю. Чим не так, як закордоном? Навіть душевніше!
День сильних духом ( 13 квітня, субота) став логічним продовженням Дня зоров’я. Читачів цього дня запрошували ознайомитись з

переглядом літератури "Психолог радить", в якому представлена література про те, як зберегти психічне здоров’я, про шляхи самовиховання , самовдосконалення та саморозвитку. У рекомендаційних бесідах бібліотекарі наголошували , що цього можна досягти, читаючи літературу з психології особистості, спілкування, професійної та вікової психології, а також рекомендували звернутись до видань, щоб протестувати психологічні можливості та резерви психічного здоров’я людини. А ще радили частіше ставитись до життєвих ситуацій з гумором, цінувати цілющу силу гумору та сміху, позитивно, з радістю сприймати світ, що є умовою творчого самовираження людини й активного довголіття. Молоді та читачам середнього віку бібліотекарі радили звернутись до книжкової виставки "Веселий кошик", а молодшим школярам, які відвідали цього дня біблітеку, запропонували участь у міні-конкурсі "Хто більше знає приказок і прислів’їв про здоров’я та силу духу".
Завершальним днем Тижня позитиву став День краси у неділю 14 квітня, який пройшов під гаслом "Краса врятує світ". Юна майстриня Анна-Марія Скоропада, читачка, яка у свої 7 років вже опанувала мистецтво плетіння з бісеру, представила свої роботи і запропонувала організувати майстер-класи для дорослих.
Ця акція переконала читачів, як важливо сприймати світ з позитивом, ставитись уважно до свого фізичного, психічного та духовного здоров’я, цінувати красу та любити книгу і читання, а бібліотека, завдяки рекламним заходам, поповнила кількість користувачів.