Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
af

af

Подання пропозицій і зауважень за формою:
До 12.00 20 березня 2023 року підтримати чи відхилити пропозицію про перейменування та відмови від раніше присвоєного імені (так/ні) за посиланням:


Для закладів культури Подільського району:
podol

 

у I кварталі 2018 року

Нові надходження

до відділу використання бібліотечних фондів

у I кварталі 2018 року

Література з різних галузей знань

Аджемоглу, Д. Чому нації занепадають : походження влади, багатства та бідності / Дарон Аджемоглу, Джеймс Робінсон; пер.з англ. О. Дем’янчука. – 2-ге вид., випр. – Київ : Наш формат,      2017. – 440 с.

Дарону Аджемоглу і Джеймсу Робінсону вдалося, здавалося б, неможливе – відповісти на питання, яке до них безрезультатно вивчали століттями: чому одні країни багаті, а інші – бідні? Грунтуючись на п’ятнадцятирічних дослідженнях у галузях історії, політології та економіки, автори легко і доступно поясняють, чому економічний успіх держав  не залежить від культури, клімату чи географічного положення. Вони переконані: країни стали найуспішнішими через те, що їхні громадяни повалили владну еліту і створили суспільства, де головною цінністю стали рівні економічні та політичні права кожного. На їхню думку, саме свобода робить світ багатшим. Книга «Чому нації занепадають» своєрідний посібник, який допоможе зрозуміти причини, що сприяють процвітанню держав та їхньому занепаду.

 

Карузо, Д. Р. Емоційний інтелект керівника : як розвивати й використовувати чотири базові навички емоційного лідерства / Девід Р. Карузо, Пітер Саловей; пер. з англ.  Д. Ярового. – Київ : Самміт-Книга, 2016. – 296 с.

Це перше видання українською мовою, в якому описано практичний підхід до оволодіння навичками емоційного інтелекту, що є одним з типів інтелекту і складається з безлічі важливих «технічних» навичок. Книга дасть можливість керівникам і лідерам дізнатися про ці навички, поліпшити ефективність своєї роботи і допоможе застосувати отримані знання  всередині організації  і для особистісного розвитку.

 

Малаков, Д. Київ столітньої давнини / Д. Малаков, А. Прибєга. – Київ : Видавництво «Фенікс», 2017. – 320 с.: іл.

Величний Київ – столиця України – має багатовікову історію та вирізняється серед міст Східної Європи своєю неповторною красою. Видання пропонує читачеві цікаву екскурсію в місто початку ХХ століття. Подорож побудована на ретельно підібраній колекції поштівок з краєвидами Києва столітньої давнини та починається із Софіївської площі, веде до схилів Дніпра, спускається на Поділ і знову повертається у Верхнє місто, щоб продовжитись по Володимирській вулиці, прогулятися Хрещатиком, Липками, Печерськом та околицями. Видання адресоване шанувальникам  старовини, мандрівкам, гостям Києва, широкому загалові читачів.

 

 

Снайдер, Т. Кровавые земли : Европа между Гитлером и Сталиным / Тимоти Снайдер; пер. з англ. Л. Зурнаджи. – Київ : Дуліби, 2015. – 584 с.

З 1933-го по 1945 р. у Східній Європі  було знищено 14 мільйонів людей. Книга професора Єльського університету (США), блискучого історика і вправного оповідача Тімоті Снайдера «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним» присвячена трагічним сторінкам в історії Східної Європи. Український Голодомор, сталінські масові екзекуції, Голокост, розстріл німцями цивільного населення під час антипартизанських операцій, навмисне знищення голодом радянських військовополонених, післявоєнні етнічні чистки… Два тоталітарні режими здійснювали однакові злочини у той самий час, у тих самих місцях, сприяючи один одному і підбурюючи один одного.

 

Секлитова, Л. А. Путь в неизвестное / Л. А. Секлитова,                       Л. Л. Стрельникова. – 2-е изд. – Москва : Свет, 2017. – 304 с. – (За гранью непознанного).

Ця книга розкриває деякі таємниці  існування цивілізації на Марсі, розповідає про  участь інших цивілізацій в утворенні ДНК людини, знайомить із сучасними русалками. Автори також підкажуть, що треба враховувати у вихованні дитини, яка роль виховання у формуванні особистості.

 

 

Художня література

 

Винничук, Ю. П. Лютеція : роман / Юрій Винничук. – Харків : Фоліо, 2017. – 314 с.

Роман «Лютеція» черговий постмодерний витвір Юрія Винничука з елементами містики, детективу, еротики, гумору і смутку. Автор зупиняється, як колись Данте, «на півдорозі», щоб озирнутися назад і довідатися, хто він насправді, прагнучи звести порахунки зі своїм молодечим бунтом проти навколишньої совєтської дійсності, розкопати щось більше про свою родину. І все це на тлі нестримних любовних пригод не тільки автора, але й львівського Дон Жуана    1840-х років Івана Вагилевича. Таємничу Лютецію, дівчину зі снів, розшукують герої роману. На перепоні цих пошуків стоїть не менш таємнича організація, члени якої носять імена карт. А десь поза цим світом триває  Велика Битва, звістки про яку приносять ціною свого  життя мужні Листарі, до яких належить і Лютеція.

 

Дочинець, М. Мафтей : книга написана сухим пером : роман / Мирослав Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2016. – 352 с.

В основу нового роману лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети середини ХІХ століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються в мережу  сьогочасної доби… Всі дивляться в дзеркало і майже ніхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і…

 

Кокотюха, А. Червоний : роман / Андрій Кокотюха. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 320 с.: іл.

Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони… можуть бути корисними. Замість скніти в таборах,  ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад!  І нехай він планує втечу, йому єдиному до снаги  підкорити своїй волі ув’язнених. Як це було, розкажуть три свідки, три запеклих вороги Данила: міліціонер, чекіст і в’язень-червоноармієць. Не шукайте Червоного ані серед живих, ані серед мертвих, шукайте серед овіяних легендою!

 

Лойко, С. Рейс / Сергій Лойко. – Київ : Брат Стар Паблішинг,   2017. – 432 с.

В основу роману-трилера відомого письменника, автора світового бестселера «Аеропорт», покладено реальні події. Головний герой самостійно розслідує обставини загибелі його дружини й доньок, які летіли в «Боїнгу», збитому над Донбасом. Захопливий сюжет не відпускає уваги читача до останньої сторінки.

 

 

Ренд, Айн. Атлант розправив плечі. Частина перша. Несуперечність / Айн Ренд; пер. з англ. А. Переверзєва, В. Стах. – 5-те вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 392 с.

Іноді дитячі мрії збуваються. Дагні Таггарт керує найбільшою в країні залізницею.  Генк Ріарден запроваджує революційну технологію в металургії. Елліс Ваятт перетворює богом забуту землю на промисловий рай. У їхніх руках – наймогутніші корпорації, що від них залежить доля країни. Вони – сучасні атланти. Їхня релігія – економіка, їхня відповідальність – тягар усього світу. Колись вони мріяли змінити життя суспільства, а тепер їм доводиться  чути, що вся їхня праця лише помножує несправедливість. Що всім людям потрібні однакові права і можливості. Спершу атланти лише знизували плечима. Але настане той день, коли їм остаточно набридне тримати цей світ на своїх плечах. І вони підуть.

Ренд, Айн. Атлант розправив плечі. Частина друга. Або – або / Айн Ренд; пер. з англ. С. Андрухович. – 5-те вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 432 с.

Країна стрімко летить у прірву: моторошна криза охоплює всі царини людського життя. Псевдовчені наполегливо пропагують: мислення – це ілюзія, пошук будь-якого сенсу – абсурд, і зрештою, уряд оголошує мораторій на розум. Талановиті підприємці безслідно зникають, кидаючи своє виробництво напризволяще або знищуючи його. Головні герої роману – Дагні Таггарт і Генк Ріарден – відчайдушно намагаються відвернути катастрофу. Дагні переконана, що в країні з’явився таємничий Руйнівник, ціль якого – крах економіки і тотальна деградація людей. Жінка не покидає надії відтворити досконалий двигун, але перспективний молодий науковець, який погодився допомогти їй, відмовляється працювати на благо невігласів. Дагні не хоче відмовлятися від свого задуму, тож їде на зустріч зі зневіреним дослідником,  а в дорозі знайомиться  з волоцюгою. Свого часу він працював там, де й зародилося «чисте зло», яке зараз пожирає країну… Друга частина роману містить блискучі світоглядні монологи, вкладені в уста Франциско Д’Анконії та Генка Ріардена.

 

Ренд, Айн. Атлант розправив плечі. Частина третя. А є А / Айн Ренд; пер. з англ.   С. Андрухович. – 5-те вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 568 с.

Країна, яку залишили її творці, винахідники та мислителі, приречена на війну, голод і смерть. Владу захоплюють невігласи, корупціонери й мародери. Історія триває бодай тому, що одна вольова жінка на ім’я Дагні Таггарт переконана, що досконалий світ справжніх цінностей існує. Вона намагається зламати сценарій неминучої катастрофи. Її Атлантида не міф. У світі  ще є сміливці, спроможні створити суспільний лад, де немає конфліктів, не виникає потреби в самопожертві, жодна людина не становить загрози для мети інших. Бунтівні атланти знають, що розум таки переможе. Риторичне питання, хто такий Джон Голт, насправді має відповідь, а неймовірні ідеї – своє втілення, яке приголомшує людську уяву. В останній частині свого фундаментального роману ідей Айн Ренд змальовує цілісну філософську систему, яка досі викликає палкі дискусії, де від захвату до обурення – один крок.

Україна починається з тебе : поезія і проза для дітей шкільного віку / упоряд.     М. М. Морозенко. – Київ : Видавництво «Фенікс», 2017. – 256 с .: іл.

У збірнику «Україна починається з тебе», укладеному авторським колективом Творчого об’єднання дитячих письменників КО НСПУ, зібрано найкращі патріотичні твори сучасних київських авторів, які пишуть  для дітей. Збірник особливий тим, що авторські твори ілюстрували читачі столичних бібліотек та переможці Всеукраїнських конкурсів патріотичного малюнка. Бо хто, як не діти – талановиті юні художники – краще відчувають твори, написані для них. Збірник адресований, насамперед, дітям середнього шкільного віку.