Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
af

af

Подання пропозицій і зауважень за формою:
До 12.00 20 березня 2023 року підтримати чи відхилити пропозицію про перейменування та відмови від раніше присвоєного імені (так/ні) за посиланням:


Для закладів культури Подільського району:
podol

 

МЕМОРІАЛЬНА КІМНАТА ІВАНА ФРАНКА


Ім’я видатного українського письменника Івана Яковича Франка присвоєно Куренівській бібліотеці 1943 року, відразу після відновлення роботи бібліотеки у звільненому від фашистських загарбників Києві.

1967 року бібліотека імені Івана Франка переїхала у нове приміщення будинку № 117 по вул. Фрунзе (нині вул. Кирилівська).   Наступного року в бібліотеці відкрито меморіальну кімнату, яка і сьогодні  функціонує в читальному залі центральної районної бібліотеки імені Івана Франка за вказаною   адресою.

Її можна відвідати:

у будні дні з 12 -00 до 20-00 год., в суботу та неділю – з 11-00 до 18-00 год.

Вихідний день – п’ятниця, в літній період – п’ятниця, субота.

 

Серед експонатів – бюст письменника (1974 р., ім’я скульптора не встановлено), прикрашений українським рушником, 8 вітражів за мотивами творів Івана Яковича, фотодокументи, які увійшли до художньо-документальної експозиції «ВІЧНО НАШ ФРАНКО», матеріали якої представлені за рубриками:  «Дух, наука, думка, воля»;  Життя і доля; Іван Франко – світоч українського відродження; Франківські куточки пам’яті;   Літературно-мистецька Франкіана.

Дві шафи з літературною спадщиною письменника вміщують понад 150 видань.  Тут представлені зібрання творів різних років видання: 24 томи 50-томного видання, випущеного видавництвом «Наукова думка» у 1970-х роках (їх доповнили 51 – 54 томи, видані у 2008 – 2010 рр.), 20-томне видання творів (1955 р.) та 10 томів (1958 р.), що видало Державне видавництво художньої літератури. Представлені окремі твори письменника за жанровою ознакою та матеріали, що розповідають про творчий й життєвий шлях Івана Франка, спогади про нього, місця увіковічнення пам’яті та  художні твори про його життя. Доповнюють матеріали дві інформаційні теки за розділами :

  • сторінки біографії;
  • Франко і Київ;
  • велика родина: доля за долею;
  • суспільно-політичні погляди;
  • видавнича діяльність;
  • образ Франка в літературі;
  • франкознавство;
  • літературознавча діяльність;
  • вивчаємо твори за шкільною програмою

та  представлені бібліографічні посібники «Світи Івана Франка» й «Образ ніжності святої», видані бібліотекою.

У рік 160-річчя від дня народження  та 100-річчя з дня смерті Івана Франка в бібліотеці реалізується  відеопроект «Великий майстер художнього слова – Іван Франко», готується бібліографічний покажчик літератури «Душа належить людству і епохам», який хронологічно продовжує попередні видання бібліотеки, проводяться творчі акції.

До зустрічі у центральній районній бібліотеці імені Івана Франка!