МЕМОРІАЛЬНА КІМНАТА ІВАНА ФРАНКА
Ім’я видатного українського письменника Івана Яковича Франка присвоєно Куренівській бібліотеці 1943 року, відразу після відновлення роботи бібліотеки у звільненому від фашистських загарбників Києві.
1967 року бібліотека імені Івана Франка переїхала у нове приміщення будинку № 117 по вул. Фрунзе (нині вул. Кирилівська). Наступного року в бібліотеці відкрито меморіальну кімнату, яка і сьогодні функціонує в читальному залі центральної районної бібліотеки імені Івана Франка за вказаною адресою.
Її можна відвідати:
у будні дні з 12 -00 до 20-00 год., в суботу та неділю – з 11-00 до 18-00 год.
Вихідний день – п’ятниця, в літній період – п’ятниця, субота.
Серед експонатів – бюст письменника (1974 р., ім’я скульптора не встановлено), прикрашений українським рушником, 8 вітражів за мотивами творів Івана Яковича, фотодокументи, які увійшли до художньо-документальної експозиції «ВІЧНО НАШ ФРАНКО», матеріали якої представлені за рубриками: «Дух, наука, думка, воля»; Життя і доля; Іван Франко – світоч українського відродження; Франківські куточки пам’яті; Літературно-мистецька Франкіана.
Дві шафи з літературною спадщиною письменника вміщують понад 150 видань. Тут представлені зібрання творів різних років видання: 24 томи 50-томного видання, випущеного видавництвом «Наукова думка» у 1970-х роках (їх доповнили 51 – 54 томи, видані у 2008 – 2010 рр.), 20-томне видання творів (1955 р.) та 10 томів (1958 р.), що видало Державне видавництво художньої літератури. Представлені окремі твори письменника за жанровою ознакою та матеріали, що розповідають про творчий й життєвий шлях Івана Франка, спогади про нього, місця увіковічнення пам’яті та художні твори про його життя. Доповнюють матеріали дві інформаційні теки за розділами :
- сторінки біографії;
- Франко і Київ;
- велика родина: доля за долею;
- суспільно-політичні погляди;
- видавнича діяльність;
- образ Франка в літературі;
- франкознавство;
- літературознавча діяльність;
- вивчаємо твори за шкільною програмою
та представлені бібліографічні посібники «Світи Івана Франка» й «Образ ніжності святої», видані бібліотекою.
У рік 160-річчя від дня народження та 100-річчя з дня смерті Івана Франка в бібліотеці реалізується відеопроект «Великий майстер художнього слова – Іван Франко», готується бібліографічний покажчик літератури «Душа належить людству і епохам», який хронологічно продовжує попередні видання бібліотеки, проводяться творчі акції.
До зустрічі у центральній районній бібліотеці імені Івана Франка!