Історичний нарис

 

 

 

golst

kontakt

strukt

golst
fotoist

kaleyd

fotogal

zmi

Твори Івана Франка

Бібліографічна франкіана: — «Академія в одній особі» (2001) –  «Світи Івана Франка» (2007)

– «Апостол духу – Каменяр Франко»

Мистецька Франкіана

–          портрети Івана Франка

–          пам’ятники та пам’ятні знаки, встановлені на честь Івана Франка

–          музична Франкіана

  –    кінофайли







Рейтинг@Mail.ru



Центральна районна

бібліотека імені Івана Франка

 

ivfranka
 

   Майбутнє починається з бібліотеки

 

 

Шановні користувачі!

До ваших  послуг – Інтернет-центр з 4-ма робочими місцями, який надає можливість вільного безоплатного доступу до світових інформаційних ресурсів.

 

Запрошуємо скористатися також  можливостями доступу до Інтернет з використанням технології Wi-Fi.

Доступ до бездротової мережі Wi-Fi надається зареєстрованим користувачам бібліотеки для роботи на їх власних переносних і кишенькових комп’ютерах (нетбуках, ноутбуках, планшетах) з підтримкою Wi-Fi, мобільних телефонах (смартфонах), інших гаджетах.

 

Площа приміщення бібліотеки складає 735.7 кв. м.;
бібліотечний фонд становить 80,6 тис. прим.; 

щорічно бібліотечні послуги отримують 5, 6 тис. користувачів;

кількість відвідувань за рік становить 28,0 тис.;

документовидача   – 126,0 тис. прим.

ivfranka12

Бібліотека заснована в 1919 році. В роки фашистської окупації книжковий фонд був повністю знищений. Відновила свою роботу  1943 року, тоді ж було присвоєно ім’я класика української літератури Івана Франка. 1976 року в зв’язку з централізацією державних масових бібліотек усі бібліотеки для дорослих району були об’єднані в ЦБС, а бібліотека ім. Івана Франка отримала статус центральної районної бібліотеки Подільського району. В бібліотеці діє літературно-меморіальна кімната Івана Франка, щорічно проводяться Франківські читання. Сьогодні бібліотека –  інформаційний, культурно-просвітницький та дозвіллєвий центр району. Універсальний фонд представлений законодавчими та нормативно – правовими документами, довідковими виданнями, навчальними посібниками, літературою з питань історії, політики, економіки, бізнесу, банківської справи, гуманітарних наук, творами української та світової художньої літератури.   Користувачі бібліотеки мають можливість отримувати літературу з інших бібліотек централізованої системи через внутрісистемний обмін (ВСО) і міжбібліотечний абонемент (МБА) з інших бібліотек міста. До послуг користувачів – Інтернет-центр з 4-ма робочими місцями, який надає кожному користувачеві бібліотеки можливість вільного безоплатного доступу до світових інформаційних ресурсів. Активно впроваджуються інноваційні технології та форми роботи: створюються електронні бібліографічні записи для електронної бази даних, віртуальні виставки, електронні та відеопрезентації,    відеорепортажі та буктрейлери.

Користувачів літнього віку, які прагнуть оволодіти сучасними інформаційними технологіями, запрошуємо на курси «Комп’ютер – це просто»

Бібліотека працює за  проектом «Привела доріжка від садка до книжки». Клуб позитивного настрою «Гармонія» людей літнього віку діє при  бібліотеці з 2014 року. Всі заходи, проведені  у клубі,  піднімають настрій, покращуюь самопочуття, націлюють  на гармонію та оптимізм. Бібліотека влаштовує книжкові  та мистецькі виставки, проводить презентації книг та часописів, патріотичні заходи, вечори-зустрічі,  літературні та краєзнавчі вечори, Дні інформації, огляди літератури. Частими гостями бібліотеки є учасники АТО, громадські активісти, відомі письменники, поети, артисти, музиканти, художники. Цикл заходів «Літературне соло» адресується учнівській молоді. Музиканти, вокальні групи та солісти є гостями музичних вівторків «Коли музика ллється з душі».     Доступ до електронного каталогу публічних бібліотек м. Києва, абетковий та систематичний  карткові каталоги, систематична картотека статей, краєзнавча картотека, картотека персоналій, тематичні картотеки допоможуть користувачам бібліотеки швидко знайти потрібну інформацію та в затишку читальної зали опрацювати її. Бібліотека видає рекомендаційні бібліографічні посібники, готує вебліографічніпокажчики та огляди різної тематики. З 1982 року налагоджено випуск щоквартального інформаційного покажчика «Нові публікації про Подільський район». Випущено бібліографічні покажчики «Образ ніжності святої» (Поділ у творах художньої літератури та образотворчого мистецтва) «Європейський футбол. Україна: Євро-2012», біобібліографічний путівник «Архітектори – будівничі Подолу» та ін. Виходять  серії бібліографічних путівників «Вулиці Подолу пам’ятають», біобібліографічних покажчиків «Галерея митців Подолу»,  «Вони написали детектив», списків літератури «Вічно Ваш. Поділ» та «Ім’я на літературному обрії». Побачили світ 9 випусків біобібліографічних покажчиків серії «Бібліотека імені…», присвячених письменникам, імена яких у назвах бібліотек району.

             

 

Публічні бібліотеки

для дорослих:

ifgryb
djamajninecrasgoldruj11

для дітей:

123jurzbankopkotkoerch