21 січня в рамках міні-проекту «Вітаємо вас, ваша світлосте етико!» в районній бібліотеці №123 для дітей відбувся екскурс в історію виникнення етикету для учнів 3-А класу ЗНЗ №156.

Ми живемо серед людей, і наші слова, жести та вчинки не байдужі тим, хто нас оточує. Ми вчимося, працюємо, буваємо в кіно, в театрах, займаємось спортом, ходимо в гості… У кожного з нас протягом одного лише дня відбувається багато контактів з іншими людьми. І тому знайти правильну лінію поведінки дуже важливо. Адже настрій, самопочуття, працездатність залежить від того, як ми поводимось один з одним. Цьому допомагає наука спілкування – етика.
Провідний бібліотекар Світлана Гуліда розповіла дітям, як з’явилось поняття етикету і хто вперше вжив це слово. Ознайомила з книгами цієї тематики та особливу увагу звернула на Велику енциклопедію американської письменниці Емілії Пост «Етикет».
Діти розмірковували над словами-родичами французького походження «етикет» і «етикетка», жваво обговорювали різноманітні ситуації з повсякденного життя, адже етикет має ситуативний характер, і прийшли до висновку, що хороші манери – то не проста етикетка, а міцно пов’язані з внутрішньою культурою людини погляди та дії. Розширити уявлення про специфічні риси поведінки різних народів допоміг журнал «Куля».
Наостанок діти з задоволенням прийняли участь в брейн-тренінгу «Вітання жестами».
Залишити відповідь