vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 
Режим обслуговування користувачів в публічних бібліотеках ЦБС Подільського району з 1 червня по 31 серпня 2021 року 

af

17 листопада у бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулось 115-е засідання києвознавчого клубу «Кияни».

Голова клубу Віталій Баканов навів цікаві факти з історії кінотеатру «Жовтень», спорудженого у 1931 році – від проєкту архітектора Валеріана Рикова (1928 р.) і до нашого часу. Повідомлення пана Баканова сколихнуло хвилю спогадів серед клубівців. Своїми споминами охоче поділилися Владислав Барановський, Ірина Стремовська та Надія Щербо.
Євгенія Лобода поділилася захопливою розповіддю про життя та творчий шлях художника Івана Їжакевича, який мешкав на Куренівці (вул. Садовського, 3-А). Їжакевич – автор близько 2000 картин на теми української історії та побуту, ілюстрацій до творів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка та інших. Брав участь у реставрації фресок ХІІ ст. Кирилівської церкви, розписах Всіхсвятської Трапезної церкви, палати Києво-Печерської Лаври, Покровської та Макарівської церков Києва.
Олександр Курись розповідав про враження від зустрічі з Олесем Микитенком – письменником, журналістом, членом НСПУ. Перша і єдина його книга вийшла у 1982 році. Надалі твори письменника, в основному публіцистика, друкувалися у журналах та інших періодичних виданнях. Прозаїк пише свої твори такою барвистою мовою, здається, що це поет і маляр одночасно, бо малює словом те, що бачить і відчуває його небайдужа, чутлива душа!
Євген Рейцен з приємністю приймав щирі та зворушливі привітання клубівців з минулим днем народження.
Засідання клубу традиційно закінчилося прекрасними поезіями Олександра Яцухно, Валентини Зеленської, Олександра Нестерова, Тамари Дембіцької та надихаючими піснями Бориса Кесельмана й Тетяни Шевчук.
Наступне засідання відбудеться у перший день зими – 1 грудня.

 

https://crbfranko.tumblr.com/post/189143890761/171119-%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B1-%D0%BA%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D0%B8-%D1%96%D0%BC-%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D1%94%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0