vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 
Графік обслуговування користувачів в бібліотеках з 1 листопада 2021 року

af

8 вересня в бібліотеці імені Андрія Головка до Дня пам’яті примусового виселення автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках представлено виставку-екскурс в історію «Акт етноциду в центрі Європи».

Протягом багатьох століть українці, що проживали на цих територіях, піддавалися утискам та переслідуванням, а в середині XX століття стали жертвами примусового виселення. Майже 700 тисяч українців вимушені були покинути свої домівки. Процес депортації українців у 1944–1951 роках мав форму військових операцій проти мирного населення, супроводжувався грубим порушенням прав і свобод людини і громадянина, повною забороною повернення на рідні землі, вилученням майна, безальтернативним закріпленням за новими місцями поселення, покидати які було заборонено, обмеженням політичних, соціальних, економічних і культурних прав, що призвело до руйнування української культурної та історичної спадщин й поставило під загрозу знищення низки етнографічних груп українського народу.