vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 
Графік обслуговування користувачів в бібліотеках з 1 листопада 2021 року

af

Що собою являли Зелені свята до привнесення християнської традиції? Яка насправді давня народна ритуально-обрядова складова? У чому насправді суть цього свята і як до нього правильно підготуватися? На ці всі питання відповідали бібліотекарі 10 червня на народознавчій годині «Трійця літо закликає» у районній бібліотеці №123 для дітей, до якої завітали учні 5-х класів з літнього табору ЗНЗ № 242.Світ навколо зеленіє,
І душа тому радіє,
Бо прийшли Зелені свята,
І в віночках вже дівчата
Одним з улюблених свят українського народу, що припадали на літо, була Трійця. Вона має церковну назву П’ятидесятниця, оскільки це п’ятдесятий день після Великодня. За церковними канонами, це свято вшановує Бога Отця, Бога Сина та Святого Духа. В народі ж воно здавна було святом розквіту природи, символізуючи початок літа.
Трійця надзвичайно багата на всілякі обрядодії, які в кожному регіоні свої. Можна згадати і «завивання вінків», і «русалії» («русалчин тиждень»), і обряд «водіння Тополі» на Полтавщині, «водіння Верби» на Чернігівщині чи «Куща» на Поліссі тощо.
Після розмови діти переглянули мультфільм «Зелені свята» від «АРТ-Відео».
Зустріч завершилась фотосесією у власноруч сплетених віночках, з побажаннями: «Нехай у кожній оселі буде святково й зелено, і в кожній душі – радісно й сонячно!».

https://cbspodil.tumblr.com/post/185494429535/%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%87%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-100619-123