Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

17 лютого у бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулося 102-е засідання києвознавчого клубу “Кияни”. Голова клубу Віталій Баканов зацікавив присутніх творчістю Леоніда Сороки, чудового поета, журналіста, дитячого письменника, автора поезій, які потрапили до антології “100 русских поэтов о Киеве”. Народився він у Києві у 1940 році, а зараз мешкає в Ізраїлі. Віталій Баканов зачитав декілька віршів Леоніда Сороки, присвячених Києву: “Вид с Андреевского спуска” та “Улица Викентия Хвойки”.https://cbspodil.tumblr.com/post/182888331560/засідвння-клубу-кияни-170219-ім-о-грибоєдова


Ірина Стремовська захопила присутніх розповіддю про рукописний журнал “Луч света”, який видавався у 1885 – 86 роки ії бабусею, а тоді 11-річною дівчинкою Анною Кохановською, яка сама була видавцем, редактором, художником-оформлювачем та перекладачем з французької. Свою розповідь пані Ірина ілюструвала світлинами з домашнього архіву.
Олександр Курись зачитав своє “оповідання з незрозумілих слів” під назвою “Добові зміни”.
Всеволод Дубовецький торкнувся у своєму повідомленні теми відкриття пам’ятника Анні Ахматовій та розповів декілька історій з її життя. Доповнила його розповідь Євгенія Лобода, яка була присутня на відкритті цього пам’ятника.
Надія Щербо присвятила свій виступ історії найстарішого будинку Подолу, який було зведено у 1760 році за адресою – Контрактова площа, 7, Леонтієм Вишневським (архітектор Володимир Іконніков).
Поет Олександр Яцухно полинув у спогади про свої шкільні роки, перше юнацьке кохання, своїх однокласників київської середньої школи №10 та прочитав присвячені їм вірші.
Борис Фесенко зачарував присутніх стихією поетично-романтичних прогулянок Києвом та прочитав свої вірші.
Юрій Симонов, як завжди, неперевершено прочитав своє гумористичне оповідання “Павловский садик”.
Владислав Барановський порушив хвилюючу тему перейменування київських вулиць.
Валентина Зеленська поділилась враженнями від відвідування музею на Поштовій площі, ілюструючи свою розповідь цікавими світлинами.
Наостанок Тетяна Шевчук подарувала свої зворушливі та ніжні пісні на слова Миколи Подоляна.
Наступне засідання клубу “Кияни” відбудеться 3 березня о 12 годині.
Чекаємо на вас!