Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

12 лютого в бібліотеці імені Джамбула в клубі для людей літнього віку «Затишок» відбулася мистецька зустріч «Признаний світом геній з Тернопільщини», присвячена Івану Марчу́ку, українському живописцю, народному художнику України, лауреату Національної премії України Тараса Шевченка, почесному громадянину Тернополя, Києва і Канева.https://cbspodil.tumblr.com/post/182758374515/мистецька-зустріч-120219-ім-джамбула


Про життєвий і творчий шлях художника розповіла мистецтвознавець Елла Буніковська.
Іван Марчук є засновником нових стилів у мистецтві, зокрема «пльонтанізму» (таку назву митець жартома дав своєму стилю – від слів «плести», «пльонтати»: картини ніби створені з клубочків чудернацьких ниток). У доробку майстра близько 5000 картин, котрі є на всіх континентах світу. За півстоліття творчої діяльності він провів понад 150 монографічних та взяв участь у 50 колективних виставках. Протягом останніх трьох років полотна художника експонувалися переважно за кордоном (Литва, Німеччина, Польща), виконуючи функцію народної дипломатії: утверджуючи місце України в європейському просторі, а європейського мистецтва – у контексті світового.
Працівники бібліотеки презентували перегляд репродукцій картин художника «Іван Марчук – засновник нових стилів у мистецтві».