Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

21 жовтня у бібліотеці імені О. Грибоєдова відбулося 95-е засідання клубу «Кияни».Клуб "Кияни" 21.10.18 О. Грибоєдова

Засідання відкрила бібліограф Дар`я Кононюк, представивши новий біобібліографічий покажчик про києвозавця Ігоря Однопозова та останню книгу автора «Билет на последний сеанс. Кинотеатры и дома культуры советского времени».
Голова клубу Віталій Баканов розповів про знайомство з поетом Олександром Яцухном, корінним киянином, який мешкав у Мильному провулку на Подолі, а також про щорічну зустріч колишніх мешканців одного дворика на Андріївському узвозі, які зустрічаються понад 30 років у дворі будинку № 34.
Аркадій Третьяков повідав про купців Києва серед діячів мистецтва і культури, зокрема були згадані такі відомі особистості як Павло Альошин (архітектор, що був сином купця І гільдії), Стефан Кульженко (видатний видавець, книгодрукар), Яков Каплер (батько відомого кінорежисера та ведучого Олексія Каплера) тощо. Павло Пещеренко та Владислав Барановський додали цікаві факти з життя купців, які згадував у своєму повідомленні Аркадій Третьяков.
Вельми насиченою була розповідь Олени Муравйової про Георга Бунге, який володів єдиною приватною аптекою у місті (наразі у цьому будинку розміщено аптеку-музей), та про кредитні махінації й інші афери того часу.
Наступною взяла слово Ірина Стремовська, сестра киянина Олега Соханевича, поета, скульптора і художника, який у 1967 році втік з Радянського Союзу, вистрибнувши з круїзного корабля та діставшись морем берегів Туреччини.
Валентина Зеленська продемонструвала статтю у газеті «Сегодня» про екскурсію «Как мы столицу изучали», яку відвідала особисто, і розповіла деякі цікавинки з побаченого та почутого під час прогулянки містом.
Засідання завершила Тетяна Шевчук чарівним співом та запросила усіх охочих на свій творчий вечір «Світ любові», що відбудеться 3 листопада у бібліотеці ім. О. Грибоєдова (вул. Вишгородська, 29) о 14.00. Запрошуються усі бажаючі!
А наступне засідання києвознавчого клубу відбудеться 4 листопада о 12.00. Приєднуйтесь!