vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

11 липня члени клубу людей літнього віку “Матіола” зібралися в бібліотеці № 11 на годину відпочинку «Чорне золото – їжа богів», що присвячена Всесвітньому дню шоколаду.Година відпочинку «Чорне золото – їжа богів» шоколад.11.07.18.№11

Завідувач бібліотекою Елеонора Ліхторович розповіла присутнім що батьківщиною всесвітнього дня шоколаду вважається Франція. Саме французи в 1995 році поклали початок цього свята. Це молоде свято досить швидко здобуло популярність і крім Франції широко відзначається в Німеччині, Італії, Швейцарії, а батьківщиною шоколаду вважається Південна Америка, де першими шоколад навчилися робити ацтеки, які називали його «їжею богів». Іспанські конкістадори охрестили ласощі «чорним золотом» і їли їх для зміцнення витривалості. У середньовіччя споживання шоколаду в Європі було доступно тільки аристократам. Пані Елеонора навела цікаві факти про корисні властивості шоколаду, про те, що вживання в їжу темного шоколаду з високим вмістом какао значним чином покращує імунітет і підвищує активність головного мозку, що шоколаді є елементи, які сприяють відпочинку і психологічному відновленню, стимулюють викид ендорфінів – гормонів щастя. Словом, ця солодка дата підняла настрій, заспокоїла і зробила всіх присутніх трішки щасливішими! Члени клубу звичайно, поспілкувались за чашкою чаю, посмакували ці солодкі ласощі і передивились цікаві відеофільми.