Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

21 червня, напередодні 77-ої річниці з початку Другої світової війни, в бібліотеці імені Юрія Збанацького відбулася година пам’яті «Щоб пам’яті вогонь не згас». В заході взяли участь вихованці пришкільного табору СШ № 193.


Година пам’яті «Щоб пам’яті вогонь не згас». 21.07.18. ім. Ю. Збанацького

Діти дізналися про початок війни та про тяжке життя дітей воєнної пори, про подвиги, які здійснювали їх ровесники. Працівники бібліотеки розповіли про ветерана війни, мешканця нашого мікрорайону та друга бібліотеки – генерал-майора Савченка Івана Яковича. Діти з цікавістю роздивлялися його воєнні фото та слухали авторські вірші, які зберігаються в бібліотеці. Під враженням почутого малеча малювала малюнки свого бачення як тих далеких подій, так і сьогодення нашої країни, і вони перекликаються навіть через 77 років.
Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Письменники різних країн, пройшовши через воєнні лихоліття, у своїх творах засуджували кровопролиття, виступали проти знищення людей, намагалися довести, що війна – це трагедія як для переможених, так і для переможців. Та, як зазначив Анрі Барбюс: «Війна буде повторюватися до того часу, поки питання про неї буде вирішуватися не тими, хто помирає на полі бою». Немає тепер для жодного народу питання нагальнішого, важливішого, ніж збереження миру, забезпечення найголовнішого для кожної людини – права на життя, можливості щасливо жити й працювати в рідному краї.