Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

У третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки. Цього року його відзначатимуть 19 травня. 16 травня бібліотека імені Віктора Некрасова підготувала для читачів перегляд літератури: «Видатні діячі української науки». Мета перегляду – вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми, цілком справедливо, пишаємося. Перегляд літератури 16.05.18 В. Некрасова

Земля Українська є батьківщиною багатьох визначних учених, що зробили неоціненний внесок у розвиток світової науки. Серед них і перший президент Української Академії наук – Володимир Вернадський, Сергій Корольов – український вчений і конструктор ракетно-космічних систем, Амосов Микола – вчений, кардіохірург зі світовим ім’ям, Любомир Романків – українець, вчений, винахідник, який сприяв створенню комп’ютера Apple, Іван Пулюй – український вчений, дослідник, винахідник х-променів, Архип Люлька – його ім’ям названо реактивні двигуни, Валентин Глушко – творець «катюш» і реактивних двигунів, творець геометрії чисел – Георгій Вороний, Євген Патон – перший інженер, який почав використовувати залізобетон для проїзної частини металевих мостів, Борис Патон – український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, Макс Левчин – інформатик і підприємець, співзасновник Pay Pal та багато інших.
Сьогодні, незважаючи на труднощі, наука в Україні завдяки наполегливій праці наших вчених має сучасні наукові школи та відомі технологічні розробки. Зі святом!