Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

13 травня у бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулося 87 засідання києвознавчого клубу «Кияни», розкривши в усій широті краєзнавчий діапазон, в багатобарвному поєднанні різноманітних творчих відтінків клубівців та гостей.


87 засідання києвознавчого клубу «Кияни». 13.05.18. ім. О. Грибоєдова

Першим слово взяв Юрій Сімонов, він презентував свою нову книгу «Хроники рынка «Петровка», 90-е» та зачитав з цієї книги есе. Видання було подароване бібліотеці і вже чекає на своїх читачів. Голова клубу Віталій Баканов розповів про киянина Михайла Дубинського та надав слово його сестрі Хані Дубинській, яка більш детально розповіла про життєвий шлях свого брата, подолянина, поета. Деякі його вірші на київську тематику і зачитав Віталій Андрійович на засіданні. Захопливою була розповідь Олени Муравйової про насичений життєвий шлях Петра Конашевича Сагайдачного та Галшки Гулевичівни (руська шляхтянка, одна із засновниць Київського братства, монастиря і школи при ньому) і їх зв’язки з Києвом. Унікальні світлини продемонстрував Всеволод Дубовецький, які він робив у різні періоди. Зокрема, клубівці побачили фото, як виглядало місце, де наразі стоїть відновлена церква Богородиці Пирогощі на Контрактовій площі; залишки Наводницького укріплення (наразі там знаходиться пам’ятник Лесі Українки); нині зруйнований будинок Управління водоканалу на Набережно-Хрещатицькій вулиці тощо. Наостанок, Борис Кесельман та Валентина Зеленська зачитали свої вірші.
87-е засідання ознаменувалось також низкою оголошень і запрошень. Так, Борис Кесельман запросив клубівців на свій концерт, що відбудеться 22 травня о 16.00 по вул. Банкова, 2 у будинку Національної спілки письменників України. Юрій Сімонов запросив до бібліотеки імені В. Винниченка (вул. Кудрявська, 2) на свій творчий вечір, що відбудеться 24 травня о 17.00. Членів клубу запросили також до літературного клубу журналу «Радуга» на вечір гумору до Будинку Вчених (вул. Володимирська, 45), 18 травня на 18.30.
Наступне засідання відбудеться 3 червня у читальній залі бібліотеки імені Олександра Грибоєдова о 12.00. Приєднуйтесь!