Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

13 травня 2018 року в Україні та світі святкується одне з найзворушливіших свят – День матері, бо кожен з нас із дитинства і до своїх останніх днів має в душі єдиний і неповторний образ своєї мами. В історії нашого народу мати завжди була і залишається високим моральним авторитетом, невтомною і самовідданою берегинею наших звичаїв, традицій, духовності. Саме цій темі і була присвячена літературно-мистецька виставка «Мати – символ добра на Землі», яку розгорнуто в бібліотеці ім. Віктора Некрасова напередодні свята Матері.
Її мета – ознайомлення читачів з відображенням образу матері в мистецтві – живописі, музиці, скульптурі, пісенній творчості і, насамперед, українській літературі.
Матері присвячували свої поезії Т. Шевченко, Леся Українка, І. Франко. Пізніше в українську літературу приходить ціла плеяда талановитих українських поетів: І. Драч, Л. Костенко, Д. Павличко, Б. Олійник, В. Стус, В. Симоненко, А. Малишко, які присвячували матерям свої ліричні поезії. Гімном материнської любові були вірші А. Малишка «Пісня про рушник» та М. Сингаївського «Чорнобривці». Обидва стали улюбленими в народі піснями, які, без перебільшень, бентежать, хвилюють кожного.
У цей день ми сердечно вітаємо дорогих матусь з їхнім святом. Нехай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші турботи, терпіння, любов і відданість.