Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

Чорнобиль – це невигойна рана, вічний біль нашої землі. З нагоди відзначення 32-ї річниці Чорнобильської трагедії 24 квітня бібліотека імені Віктора Некрасова презентувала виставку-хроніку «Чорнобиль нам болить завжди », яка ще раз нагадала читачам про чорну дату в історії України.Виставка-хроніка 24.04.18 В. Некрасова

Для України Чорнобильська катастрофа перетворилася на національну трагедію, спричинила страждання мільйонів людей, забруднила довкілля. Прямого радіаційного ураження зазнала дванадцята частина території України – це більш як 50 тисяч квадратних кілометрів. Сотням тисяч людей довелося покинути рідні оселі. Її наслідки ми відчуваємо і донині. Література, представлена на виставці, торкнулась екологічної тематики та охорони навколишнього середовища і того, що через недбале ставлення до природи, до самих себе трапляються катастрофи, що виносять людину за межі існування.
Книжкова виставка широко представила хронологію страшних подій та вшанувала пам’ять тих, хто першим вступив у двобій з полум’ям та радіаційним монстром і ціною свого життя та здоров’я врятував світ. Книги Л.Толочко «Як на сповіді», М. Загреби «Пропусти Чорнобиль крізь серце», «Мужність і біль Чорнобиля», Л. Ковалевської «Чорнобиль ДСП. Наслідки Чорнобиля» особливо зацікавили читачів бібліотеки.
А ще низка художніх творів, що продовжують хвилювати людей: «Чорнобильська мадонна» Івана Драча, збірка «Фантом» та «Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього» Нобелевської лауреатки 2015 року Світлани Алексієвич.