Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

15 квітня у стінах бібліотеки ім. О. Грибоєдова відбулось 86 засідання києвознавчого клубу «Кияни». Голова клубу Віталій Баканов з радістю презентував свою нову книгу «Истории подольских дворов», у якій представлено 12 нарисів, один з них присвячений діяльності клубівців. Книга була подарована автором для читачів бібліотеки. Клуб "Кияни" 15.04.18 О. Грибоєдова

Повідомлення Віталія Баканова сколихнула хвилю спогадів серед присутніх, своїми згадками про дворики Подолу, зокрема про прохідні, поділився Євген Рейцен.
Лариса Толочко розповіла про свого дядька, відомого історика, археолога, академіка НАН України Петра Петровича Толочка. Лариса Іванівна проілюструвала розповідь фото з сімейного архіву.
Шаукат Самітов повідав про книжкові новинки києвознавчої тематики, що нещодавно побачили світ у різних видавництвах. Також він порадував усіх, що незабаром вийде друком перевидання відомої книги Василя Галайби «Київ, якого немає : фотоспомин».
В’ячеслав Барановський розповів про книгу «Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою» під авторством Тетяни Терен та Анни Липківської. Ця книга – відверті діалоги великої акторки про її життя, родину, близьких людей, покликання, професію і країну. А ще з вуст В’ячеслава Барановського присутні дізналися, що 14 квітня цього року у парку Відрадний відкрили новий пам’ятний знак, приурочений 100-річчю встановлення дипломатичних відносин між Грузією та Україною.
Віктор Боєв згадав деякі історичні будівлі, про які ще не говорили на засіданнях клубу, зокрема: старе трамвайне депо на Лук’янівці, колишню лабораторію залізничників на вул. Стадіонній, заводські будівлі заводу «Артем» та колишній маєток Бельського (нині відомий, як колишня дача Хрущова), що на Лук’янівці.
На засіданні, завдяки спогадам клубівців, вдалося встановити, що колись у скверику напроти кінотеатру «Київська Русь», у 1950-х роках стояла зенітка і була могила генерал-майора Тупікова.
Наостанок Євгенія Лобода запросила клубівців відвідати музей Костянтина Паустовського. Всі бажаючі збираються у п’ятницю, 20 квітня о 15.00, біля М. Університет.
Наступне засідання клубу у бібліотеці О. Грибоєдова заплановане на 12.00 29 квітня. Приєднуйтесь!