vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

11 березня 2018 року відбулось чергове засідання клубівців. Тамара Мусієнко презентувала останні книги Ігоря Однопозова «Киев ушедший» та «Семен Однопозов: человек, архитектор, художник».Клуб "Кияни" 11.03.18 О. Грибоєдова

«Киев ушедший» – це альбом, де зібрані чисельні архівні фотографії, документи, рекламна продукція, що стосуються побутового та комунального обслуговування, книжкової, комісійної та ринкової торгівлі 1920-х-1990-х рр. У цьому альбомі автор відтворив унікальну атмосферу того часу. Другий альбом присвячений батьку Ігоря Семеновича, архітектору та художнику, якому у цьому році виповнюється 90 років.
Голова клубу Віталій Баканов розповів про те, як у радянські часи житловий масив Вітряні гори намагалися перейменувати у Ленінські гори з нагоди 100-річчя від дня народження Леніна (1970 рік). Однак тодішнє керівництво визнало масив не достатньо гідним, щоб носити ім’я Леніна. На додаток, доповідач розповів цікаву легенду: буцімто генерал-губернатор Бібіков бував у цих місцях, і поривом вітру у нього знесло капелюх, тоді він мовив, що гори тут дуже вітряні. Так назва і прижилась.
Наступним взяв слово В’ячеслав Барановський: він повідав про письменника Михаїла Пархомова (справжнє прізвище Кригерман), що навчався та товаришував з Віктором Некрасовим, та про відомі книжки автора, зробивши наголос на книзі про розстріл моряків Дніпровської флотилії під час гітлерівської окупації. Ця книга була перекладена на англійську мову, і автора запросили на презентацію за кордон.
Євген Рейцен поділився враженнями від відвідування виставки Йосипа Осташинського, на якій митець представив свої унікальні роботи – музичні інструменти, виконані зі звичайних сірників. Також доповідач презентував нову книгу «Антологія сучасної новелістики та лірики України», у якій вміщено його вірші. Книгу Євген Олександрович подарував бібліотеці.
Олександр Курись розповів цікаві історичні факти про імператрицю і поетесу Святу Євдокію, про яку згадує у своєму романі «Шлях вітру».
Наостанок, лунали вірші від Зінаїди Шкавро, Надії Щербо та Віктора Боєва.
Наступне засідання клубу відбудеться за два тижні! Приєднуйтесь!


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: