vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

11 березня 2018 року відбулось чергове засідання клубівців. Тамара Мусієнко презентувала останні книги Ігоря Однопозова «Киев ушедший» та «Семен Однопозов: человек, архитектор, художник».Клуб "Кияни" 11.03.18 О. Грибоєдова

«Киев ушедший» – це альбом, де зібрані чисельні архівні фотографії, документи, рекламна продукція, що стосуються побутового та комунального обслуговування, книжкової, комісійної та ринкової торгівлі 1920-х-1990-х рр. У цьому альбомі автор відтворив унікальну атмосферу того часу. Другий альбом присвячений батьку Ігоря Семеновича, архітектору та художнику, якому у цьому році виповнюється 90 років.
Голова клубу Віталій Баканов розповів про те, як у радянські часи житловий масив Вітряні гори намагалися перейменувати у Ленінські гори з нагоди 100-річчя від дня народження Леніна (1970 рік). Однак тодішнє керівництво визнало масив не достатньо гідним, щоб носити ім’я Леніна. На додаток, доповідач розповів цікаву легенду: буцімто генерал-губернатор Бібіков бував у цих місцях, і поривом вітру у нього знесло капелюх, тоді він мовив, що гори тут дуже вітряні. Так назва і прижилась.
Наступним взяв слово В’ячеслав Барановський: він повідав про письменника Михаїла Пархомова (справжнє прізвище Кригерман), що навчався та товаришував з Віктором Некрасовим, та про відомі книжки автора, зробивши наголос на книзі про розстріл моряків Дніпровської флотилії під час гітлерівської окупації. Ця книга була перекладена на англійську мову, і автора запросили на презентацію за кордон.
Євген Рейцен поділився враженнями від відвідування виставки Йосипа Осташинського, на якій митець представив свої унікальні роботи – музичні інструменти, виконані зі звичайних сірників. Також доповідач презентував нову книгу «Антологія сучасної новелістики та лірики України», у якій вміщено його вірші. Книгу Євген Олександрович подарував бібліотеці.
Олександр Курись розповів цікаві історичні факти про імператрицю і поетесу Святу Євдокію, про яку згадує у своєму романі «Шлях вітру».
Наостанок, лунали вірші від Зінаїди Шкавро, Надії Щербо та Віктора Боєва.
Наступне засідання клубу відбудеться за два тижні! Приєднуйтесь!