Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

22 лютого у бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні відбулася презентація видання «Дивлюся на небо та й думку гадаю» в перекладах мовами світу» (книга одного вірша), яке побачило світ з нагоди 200-річчя від дня народження автора твору Михайла Миколайовича Петренка. Презентація видання 22.02.18 С. Айні

Дивлюся на небо – та й думку гадаю:
Чому я не сокіл, чому не літаю?
Чому мені, Боже, ти крила не дав?
Я б землю покинув і в небо злітав
М. Петренко
Мабуть, немає в Україні людини, яка не знала б цих слів. Та не тільки на просторах України лунала ця пісня. Численна українська діаспора зробила її відомою на всіх континентах світу.
До книги, упорядниками якої є засновник документально-генеалогічного проекту «Ідентифікація Петренків», праправнук поета Олександр Петренко і головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет включено 24 переклади українського поетичного шедевру «Дивлюся на небо та й думку гадаю», зібрані переважно в 2015 – 2017 рр.
Хтось ще банально сумнівається щодо авторства слів пісні, але це не заважає її повноцінному життю. Автора вже немає більш як 156 років (поховано 27 грудня 1862 р. у Лебедині), а пісня живе, бо люди зробили її безсмертною. Саме ця тема була висвітлена праправнуком Олександром Петренком і Євгеном Букетом.
Нещодавно Василь Пазинич у статті «Михайло Петренко: 200-річчя від початку безсмертя» в лебединській газеті «Будьмо разом» писав: «Чую слова цієї пісні, й серце завмирає від захвату, бо хто ж не мріяв бути соколом? Хто не марив злетіти до самого сонця, відчути себе невагомим і щасливим, вільним од усіх земних турбот? Небо, романтика, воля – ці поняття завжди живуть в уяві непокірливого українця. Тому вже понад 200 років хвилюють нас слова Михайла Петренка, якому Бог дав висловити уголос заповітну національну думку».
Ця пісня понад часом, але завжди у просторі душі українців.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: