vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

22 лютого у бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні відбулася презентація видання «Дивлюся на небо та й думку гадаю» в перекладах мовами світу» (книга одного вірша), яке побачило світ з нагоди 200-річчя від дня народження автора твору Михайла Миколайовича Петренка. Презентація видання 22.02.18 С. Айні

Дивлюся на небо – та й думку гадаю:
Чому я не сокіл, чому не літаю?
Чому мені, Боже, ти крила не дав?
Я б землю покинув і в небо злітав
М. Петренко
Мабуть, немає в Україні людини, яка не знала б цих слів. Та не тільки на просторах України лунала ця пісня. Численна українська діаспора зробила її відомою на всіх континентах світу.
До книги, упорядниками якої є засновник документально-генеалогічного проекту «Ідентифікація Петренків», праправнук поета Олександр Петренко і головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет включено 24 переклади українського поетичного шедевру «Дивлюся на небо та й думку гадаю», зібрані переважно в 2015 – 2017 рр.
Хтось ще банально сумнівається щодо авторства слів пісні, але це не заважає її повноцінному життю. Автора вже немає більш як 156 років (поховано 27 грудня 1862 р. у Лебедині), а пісня живе, бо люди зробили її безсмертною. Саме ця тема була висвітлена праправнуком Олександром Петренком і Євгеном Букетом.
Нещодавно Василь Пазинич у статті «Михайло Петренко: 200-річчя від початку безсмертя» в лебединській газеті «Будьмо разом» писав: «Чую слова цієї пісні, й серце завмирає від захвату, бо хто ж не мріяв бути соколом? Хто не марив злетіти до самого сонця, відчути себе невагомим і щасливим, вільним од усіх земних турбот? Небо, романтика, воля – ці поняття завжди живуть в уяві непокірливого українця. Тому вже понад 200 років хвилюють нас слова Михайла Петренка, якому Бог дав висловити уголос заповітну національну думку».
Ця пісня понад часом, але завжди у просторі душі українців.


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: