Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

8 лютого 2018 року до річниці подій на Майдані й вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні в бібліотеці Дружби народів відбулося відкриття виставки-експозиції картин художників мистецької сотні Майдану «На барикадах».Виставка-експозиція 09.02.18 Дружби народів

У щільно заповненій залі – учнівська молодь навчальних закладів району, читачі бібліотеки, історики, художники, учасники Майдану, волонтери. Серед почесних гостей – Андрій Кульчицький, голова правління Благодійного фонду «Небесна сотня», син загиблого героя Володимира Кульчицького; Тамара Швець, дружина героя Небесної сотні Віктора Швеця; письменник Олег Виноградов; Сергій Серіков, волонтер 55-ї бригади Збройних сил України; Павло Титуленко, член спілки Художників України; Михайло Мельник, десятник 34-ї сотні Самооборони, історик. Усі вони взяли участь в обговоренні подій 2014 року, які увійшли в історію України.
«Проект художників мистецької сотні Майдану «На барикадах» об’єднав більше 30 художників із багатьох міст України. Картини, написані на Майдані, що експонуються сьогодні передають боротьбу, героїзм, жалобу та трагізм тих подій», – розповіла співробітник Національного музею Революції гідності Наталія Фесенюк. Тамара Швець, вдова героя Небесної сотні Віктора Швеця, постала перед нами і як справжня жінка, дружина, мати, і як жінка-патріот, боєць. Вона розповіла про свого чоловіка та побратимів, які стояли на барикадах за честь, за волю України. В свою чергу, учасники Майдану розповіли свої власні історії, переживання, згадали тих, хто стояв на барикадах і тих, хто допомагав вистояти.
Український письменник Олег Виноградов представив свою книгу «Слово Майдану», у якій зібрано більше ста історій учасників Майдану.
«Пісні Майдану», стрілецькі пісні, романси, українські пісні у виконанні барда Руслана Іщенка, як сказала пані Тамара, «полікували душу» присутнім так, як колись лікували душі учасників Майдану.
Експозиція картин художників мистецької сотні Майдану «На барикадах», спілкування з гостями, світлини, портрети загиблих героїв Майдану справили на присутніх велике враження.
Перегляд-реквієм «А сотню вже зустріли небеса» був доречним доповненням до цього заходу.