Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

У бібліотеці Дружби народів для учнів 5 класу Спеціалізованої школи № 193, членів клубу «Світлиця», читачів бібліотеки проведено фольклорне свято «Хліб – всьому голова».Фольклорне свято 16.11.17

У залі на видному місці «Дідух» – сніп пшениці, коровай на рушнику, хлібобулочні вироби на розшитих рушниках і серветках, калачі і пироги. За традицією, хлібом і сіллю зустріли учасників заходу працівники бібліотеки.
Нашу Вітчизну Україну з давніх-давен називали хлібним краєм, бо люди, що жили тут, українці-хлібороби, були великими працелюбами, вміли гарно обробляти землю і вирощувати багаті врожаї.
Почесне місце посідає хліб у звичаях і обрядах українців. Бібліотечні фахівці розповіли дітям про історію виникнення хліба, звичаї та традиції народу, про довгий шлях, який проходить хліб від зерна до пиріжків, закликали до шанобливого ставлення до хліба і до людей, які його вирощують. А ще – читали вірші, озвучували народні прислів’я і приказки про хліб, інсценували випікання хліба у печі.
Хліб таїть в собі тепло серця і душі, тепло сонця, і ставлення до нього має бути чемним. У піснях хліб завжди звеличували як основу добробуту людей.
Ансамбль «Подоляночка», що діє при Територіальному центрі соціального обслуговування Подільського району міста Києва, виконав українські пісні про хліб, а його учасники зичили всім щастя, миру і хлібних достатків. А ще – розповідали життєві історії про хліб, читали гуморески, що дуже сподобалося глядачам.

Хліб священний лежить на столі,
В нього запах жнив ясного літа.
Хай завжди буде хліб на столі
І, як сонце, сіяє над світом.

І діти, і дорослі із задоволенням пригощалися ароматними хлібними виробами, співали, проводили відеозйомку фольклорного свята та фотографувалися.
Виставка літератури «Хліб, як сонце з нами всюди» була гарним доповненням фольклорного свята.
Таким чином бібліотекарі збагатили знання учнів про хліб і вшанували людей хліборобської праці.