vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

У бібліотеці Дружби народів для учнів 5 класу Спеціалізованої школи № 193, членів клубу «Світлиця», читачів бібліотеки проведено фольклорне свято «Хліб – всьому голова».Фольклорне свято 16.11.17

У залі на видному місці «Дідух» – сніп пшениці, коровай на рушнику, хлібобулочні вироби на розшитих рушниках і серветках, калачі і пироги. За традицією, хлібом і сіллю зустріли учасників заходу працівники бібліотеки.
Нашу Вітчизну Україну з давніх-давен називали хлібним краєм, бо люди, що жили тут, українці-хлібороби, були великими працелюбами, вміли гарно обробляти землю і вирощувати багаті врожаї.
Почесне місце посідає хліб у звичаях і обрядах українців. Бібліотечні фахівці розповіли дітям про історію виникнення хліба, звичаї та традиції народу, про довгий шлях, який проходить хліб від зерна до пиріжків, закликали до шанобливого ставлення до хліба і до людей, які його вирощують. А ще – читали вірші, озвучували народні прислів’я і приказки про хліб, інсценували випікання хліба у печі.
Хліб таїть в собі тепло серця і душі, тепло сонця, і ставлення до нього має бути чемним. У піснях хліб завжди звеличували як основу добробуту людей.
Ансамбль «Подоляночка», що діє при Територіальному центрі соціального обслуговування Подільського району міста Києва, виконав українські пісні про хліб, а його учасники зичили всім щастя, миру і хлібних достатків. А ще – розповідали життєві історії про хліб, читали гуморески, що дуже сподобалося глядачам.

Хліб священний лежить на столі,
В нього запах жнив ясного літа.
Хай завжди буде хліб на столі
І, як сонце, сіяє над світом.

І діти, і дорослі із задоволенням пригощалися ароматними хлібними виробами, співали, проводили відеозйомку фольклорного свята та фотографувалися.
Виставка літератури «Хліб, як сонце з нами всюди» була гарним доповненням фольклорного свята.
Таким чином бібліотекарі збагатили знання учнів про хліб і вшанували людей хліборобської праці.


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: