Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

12 листопада у бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулось 73-є засідання києвознавчого клубу «Кияни».


73-є засідання клубу "Кияни". 12.11.17. ім. О. Грибоєдова

На цей день було заплановано відвідати музей при школі № 14, але на жаль, екскурсія перенеслась, та це надихнуло голову клубу Віталія Баканова згадати про власну школу. Зокрема, він зачитав свій нарис про старі будинки у Цимлянському провулку. Слухачі дізнались про маловідомі факти: які архітектурні форми переважають у провулку, хто був архітектором будинків, які відомі постаті мешкали тут, що розміщувалось у тому чи іншому будинку за різних років тощо. Завідувач бібліотеки Тамара Миколаївна Мусієнко презентувала нові книги Ігоря Однопозова, що були подаровані автором читачам бібліотеки, а саме: «У затінку лип і каштанів», «Торговые автоматы. Киевские автоматчики» (2-е вид. випр. і доп).
Цікаво, що гостем клубу був відомий екскурсовод, наставник багатьох поколінь екскурсоводів Анатолій Трохимович Халепо, що проводить екскурсії з 1959 року. Він доповнив виступ Віталія Андрійовича, пригадавши, що про Цимлянський провулок є згадка і у журналі «Глобус», 1930-х років. Поважний гість запропонував на базі бібліотеки створити консультативний центр для києвознавців і майбутніх екскурсоводів.
Наступним заслухали Сергія Борисовича Кортунова, який закінчив курси екскурсоводів у 1987 році. Доповідач поділився спогадами про проведення екскурсій у ті часи та розповів про різні курйозні ситуації на екскурсіях.
Віктор Іванович Боєв повідав про те, як змінювалась колишня вулиця Якіра, що зараз називається Деревлянською. Свого часу тут були конюшні, гауптвахта і радіотехнічне училище. Згадали і «Дачу Хрущова», що на вул. Герцена, де зараз територія ПАГу. До речі, Віктор Боєв був учнем Анатолія Трохимовича Халепо, разом, доповнюючи один одного, вони розповіли про деякі цікавинки у місті, зокрема згадали храм-пам’ятник 1915 року на Звіринці, поруч з Ботанічним садом та про храм св. Феодора Тирона у дворику по вул. Володимирській, де було поховано 9 князів з роду Мономаховичів. Тут помічені фундаменти цього храму, а поруч побудовано новий.
Тамара Дембіцька все життя прожила на Солом’янці і розповіла чимало цікавого про цей район, зокрема, про озеро, що колись знаходилось на Севастопольській площі, про Чоколова та Караваєва, на честь яких тепер на Солом’янці названі історичні місцевості. Наостанок лунали вірші Валентини Зелінської та Євгена Рейцена. Засідання закінчилось традиційним чаюванням, адже після такого цікавого і насиченого засідання членам клубу було що обговорити. Наступне засідання відбудеться через 2 тижні, приєднуйтесь!