Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

29 жовтня 2017 року відбулось 72-е засідання клубу «Кияни». Голова клубу Віталій Баканов розповів про нові книги києвознавчої тематики, що нещодавно вийшли друком, серед них такі видання, як: Ігор Однопозов «У затінку лип і каштанів», «Торговые автоматы. Киевские автоматчики», 2-е видання виправлене і доповнене; Вадим Ляшенко «От Евбаза до Шулявки» 3-є перевидання, доповнене; Валерій Дружбинський книга про К. Паустовського, тощо.Клуб "Кияни" 29.10.17 О. Грибоєдова

Віталій Андрійович не оминув увагою і те, що бібліотекою ім. О. Грибоєдова було випущено новий бібліографічний покажчик «Від Пріорки до Кинь-Грусть».
Надалі слово взяла укладач покажчика, бібліограф Дар’я Кононюк. Автор даного посібника наголосила на тому, що покажчик не лише висвітлює документи про місцевість, але і містить екскурсійний маршрут. Завдяки такому путівнику, сторінка за сторінкою, читач занурюється у історію вулиць та будинків, пізнає щось цікаве і нове про колишніх мешканців від самої Пріорки і аж до історичної місцевості Кинь-Грусть.
Вадим Ляшенко презентував свою нову книгу «От Евбаза до Шулявки», яку він писав у співавторстві з Євгеном Рейценим. Автори додали своєму збірнику документальний характер. Неопубліковані раніше спогади «дітей війни» чергуються з архівними документами, публікаціями в пресі та авторським аналізом. Книга добре проілюстрована та розширилась до 398 сторінок.
Борис Фесенко розповів історію встановлення монументу воїнам-танкістам (танк біля метро Шулявська). Цікаво, що бойова машина з повним екіпажем на борту дісталася до місця вічної стоянки і піднялася на постамент своїм ходом.
Своїми особистими, позитивними враженнями від книги Вадима Ляшенко «От Евбаза до Шулявки» поділився член клубу Шаукат Самітов та розповів про те, що вийшла друком нова книга києвознавця Дмитра Малакова «Від «міста Ярослава» до Либеді».
Євген Рейцен зачитав власні акровірші, що він присвятив барду, члену клубу Борису Кесельману та відомому києвознавцю Дмитру Малакову.
Лариса Толочко продемонструвала вирізку зі старої газети, де була розміщена реклама відомих кондитерів Балабухів і зачитала новелу за історичними фактами про таємницю сухого варення.
Цікавим та насиченим був виступ Олени Муравйової про Аскольда і Діра, зокрема доповідач розповіла про пам’ятний хрест на території Гідропарку, присвячений Аскольду.
Віталій Баканов зачитав свою статтю про подільські дворики після війни і про те, як одного разу над окупованим гітлерівцями Подолом піднявся червоний прапор (хлопчик махав червоним прапором, щоб поганяти голубів, яких розстрілювали).
Зокрема лунали вірші і влучні доповіді інших членів клубу: Владислав Барановський зачитав статтю 1882 року; Віталій Голов свої сонети; Борис Фесенко про пам’ятки Житомира, тощо.
Наступне засідання клубу заплановано на 12.11.2017 року під час якого всі охочі відвідають музей при 14 школі, що на Пріорці. Збір об 12.00 у читальному залі бібліотеки ім. О. Грибоєдова. Приєднуйтесь!