Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

24 жовтня Публічна бібліотека імені Лесі Українки запросила працівників та користувачів бібліотек міста Києва на семінар-лекцію «Інтернет, бібліотеки, авторське право: взаємодія у правовому полі», що присвячений Міжнародному Тижню Відкритого Доступу (23 – 29.10.2017р.) та спрямований на заохочення і забезпечення дотримання високих стандартів у галузі прав інтелектуальної власності в Україні.


семінар-лекція «Інтернет, бібліотеки, авторське право: взаємодія у правовому полі». 24.10.17. ім. В. Некрасова

З доповіддю перед присутніми виступив кандидат технічних наук, патентний повірений України, магістр інтелектуальної власності, директор ГО «Асоціація «Інформатіо-Консорціум» Олексій Васильєв.
Громадське об’єднання «Асоціація «Інформатіо-Консорціум» було створено з метою надання консалтингових послуг з питань формування та функціонування бібліотечних електронних ресурсів, повідомив Олексій Васильєв. Члени і партнери Асоціації систематично організовують заходи з популяризації Авторського права серед фахівців інформаційно-бібліотечних установ. Також на FACEBOOK постійно діє сторінка “Авторське право для бібліотекарів”. У своїй доповіді Олексій Васильєв розкрив поняття Інтелектуальної власності, Авторського права, Торгової марки; торкнувся питання щодо створення електронної бібліотеки на бібліотечному сайті; взаємодії системи Автор – Книговидавець – Бібліограф – Читач у контексті збереження авторських прав. Присутні дізналися у чому суперечать Закон України «Про Авторське право і суміжні права» від 1993 року та «Цивільний кодекс» 2003 року. Працівникам бібліотек було цікаво послухати про правила поводження з електронними виданнями (літературним та музичним контентом, програмними продуктами тощо) та про безстрокову відповідальність за порушення авторських прав. Олег Всеволодович зупинився також на діяльності Creative Commons.
Зазначимо, що бібліотекарі є активними прихильниками відкритого доступу, тому що отримання інформації — це найважливіший принцип їх професії. Відкритий доступ прибрає цінові та правові бар’єри, що підривають зусилля бібліотек надати доступ користувачам до наукової інформації. Багато бібліотечних асоціацій та інших професійних об’єднань підписали угоди про спільний доступ. Університетські бібліотеки України прийняли відповідну заяву про підтримку вільного доступу в травні 2009 р. Щороку бібліотеки використовують Тиждень Відкритого Доступу як цінну платформу для зустрічей.. Дякуємо організаторам та особисто Олексію Васильєву за змістовний та безумовно корисний семінар-лекцію.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: