Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

4 жовтня 2017 року у будинку Національної спілки письменників України відбулось чергове засідання міського Клубу бібліотекарів, присвячене пам’яті засновника видавництва «Смолоскип» Осипа Зінкевича. Серед присутніх на засіданні Клубу були також працівники бібліотеки імені Віктора Некрасова.


Засідання міського Клубу бібліотекарів.04.10.17. ім. В. Некрасова

Осип Зінкевич (1925 – 2017) народився на Прикарпатті і вже з юності долучився до національного руху. У 1956 р. у Парижі ним був створений часопис «Смолоскип», місією якого стала боротьба за вільну Україну, популяризація книжок авторів, які зазнавали утисків тоталітарного режиму. Переїхавши до США, Зінкевич домігся розростання часопису «Смолоскип» до масштабів видавничого та інформаційного центру. Видавалися твори Ліни Костенко, Євгена Сверстюка, В’ячеслава Чорновола та багатьох інших знаних патріотів та правозахисників.
Після проголошення незалежності України, О. Зінкевич переніс головний офіс «Смолоскипу» до Києва. До речі, знаходиться він саме у Подільському районі, на вул. Межигірській, 21. Тож недалеко від нашої бібліотеки ім. В. Некрасова розташувався будинок «Смолоскипу», що поєднав у собі книгарню, архів-музей українського самвидаву та місце проведення численних мистецьких заходів. Особливо приємно зазначити, що декілька років тому бібліотека ім. В. Некрасова отримала від благодійного фонду видавництва «Смолоскип» значну кількість нових книжок, які поповнили книжковий фонд нашої бібліотеки.
Завдяки пану Осипу Зінкевичу з’явився також літературний конкурс «Смолоскип» для талановитої української молоді. У різні часи його лауреатами були вже відомі нині С. Жадан, Т. Прохасько, С. Андрухович та ін.
На засіданні міського Клубу бібліотекарів видавництво «Смолоскип» представляла директорка його книгарні Ольга Погинайко, яка ознайомила присутніх з новими виданнями «Смолоскипу»: книгами Дарини Березіної «Факультет», «Вибраними творами» Євгена Маланюка та збіркою документів і матеріалів «Влада УРСР і закордонні українці: (1950 – 1980-ті рр.)». Ольга Погинайко закликала присутніх долучатися до заходів, що їх організовує видавництво «Смолоскип», та популяризувати їх видання серед відвідувачів бібліотек.