Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

11 червня відбулося 66-е засідання клубу «Кияни». Члени клубу зібралися біля знаменитого фонтану «Самсон розриває пащу левові».

 

66-е виїздне засідання клубу «Кияни». 11.06.17. ім. О. Грибоєдова

Шаукат Самітов люб’язно погодився провести виїзну екскурсію. Він занурив клубівців у надзвичайно цікаву історію Контрактової площі та Подолу. Екскурсанти дізналися, що назва «Поділ» походить від поселень городян «по долу», тобто у долині Дніпра. З прадавніх часів населений простими людьми – ремісниками, торговцями, кожум’яками. Саме Поділ отримав Магдебурзьке право наприкінці XV ст. З давніх-давен тут знаходились ринки, влаштовувались ярмарки. На Контрактовій площі розташований найвизначніший український вищий навчальний заклад – Києво-Могилянська академія. Протягом екскурсії члени клубу побачили також такі визначні місця Подолу, як фонтан «Самсон», дзвіницю Миколи Доброго, церкву Успіння Богородиці Пирогощої, Фролівський монастир. Наступне засідання клубу “Кияни” відбудеться 18 червня.