Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

31 травня відома мистецтвознавець і письменниця Лариса Толочко для читачів бібліотеки імені Івана Франка провела історичний екскурс «На київських Контрактах». Вона – автор понад 15 книг, 100 історичних розвідок, 200 статей з історії реставрації архітектури та дослідження пам’яток Києва.Історичний екскурс 31.05.17 ім. І. Франка

У центральній частині Подолу розташований один з найпопулярніших майданів міста – Контрактовий, який приваблює мешканців і гостей столиці архітектурними пам’ятками, неповторним стилем та витонченою красою. Про історію Контрактової площі, історію спорудження та відновлення Гостиного двору, фонтану «Самсон і лев», про Контрактову ярмарку, під час якої Київ перетворювався на справжній вулик, а центром Подолу ставала будівля Контрактового будинку розповідала Лариса Іванівна. Щоб побачити на власні очі це бурхливе свято до міста спеціально приїжджали М. Гоголь, О. Пушкін, А. Міцкевич, Оноре де Бальзак, про яких не забула згадати у своїй пізнавальній розповіді пані Лариса. Цікаво було дізнатись подолянам про знамениту сім’ю Толочків, розглянути фото з їх сімейного архіву. Доповнили розповідь письменниці матеріали із фонду бібліотеки, представлені на перегляді літератури «Квітни у щасті і добрі, моя ти рідна Контрактова». На згадку про зустріч Лариса Іванівна подарувала бібліотеці свої книги.