Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

14 травня у бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулось 64-е засідання києвознавчого клубу “Кияни”.


Юрій Сімонов зачитав нарис “Откровение матери”, присвячений монументу “Батьківщині-Матері” скульптора Василя Бородая, який було відкрито 1981 року на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Цікавий був виступ Володимира Жбанова, неймовірні факти життя якого лягли у сюжет книги “Благодать Божия” Віталія Баканова. Олена Муравйова захопила розповіддю про містичний Київ, загадкові Лисі гори, магію волхвів, які збуджують уяву та спонукають до роздумів.
Шаукат Самітов розповів про язичницькі капища й ідольські статуї, які справили величезне враження на доповідача. Віктор Буєв поділився з клубівцями згадкою про приз із Німеччини за опубліковане оповідання “Я родился благодаря войне”, в якому розкрив таємниці зустрічі його батьків. Голова клубу Віталій Баканов повідав неймовірну історію 13, 25 та 27 київських трамваїв. Доповнили виступ Буєв Віктор, Надія Щербо та Хабібуліна Ельміра надзвичайно насиченими та цікавими спогадами про трамваї, без яких ми не уявляємо наш Київ. Наступним виступив Стефан Машкевич. Він розповів історію транспортної розв’язки головної вулиці Києва –Хрещатик з середини XIX століття до 1934 року. Шаукат Самітов зауважив, що доцільно було б назвати ім’ям Арманда Струве одну із вулиць міста. Завдяки йому в 1892 році у Києві з’явився перший у Російській імперії трамвай на електричній тязі. А Київ з багатовіковою історією та безцінним культурним спадком приготував для нас ще багато незвіданних таємниць. Отже, до нових зустрічей та нових відкриттів!ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: