Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

26 квітня центральна районна бібліотека імені Івана Франка долучилась до заходу, який проводився в Музеї імені Лесі Українки, присвячений пам’яті Андрія Франка.

 


Презентацію «Передчасно згасла свічка Франкового сина» підготувала завідувач науково-дослідницького відділу
«Іван Франко і Київ» Музею видатних діячів культури України Лариса Каневська. Унікальні фотографії та невідомі раніше листи про дитинство Андрія, його навчання у Львівському університеті та про велику допомогу батьку. Записував творчі доробки Франка, допомагав з перекладами, був його правою рукою. І коли Андрій раптово помер у 1913 році це була для Івана Яковича страшна трагедія. Ця подія прискорила, на превеликий жаль , завершення і Франкового життя. Багато ще цікавого вони могли створити разом, але не судилось.
Почесним гостем заходу був Роланд Тарасович Франко, онук
Великого Каменяра, який згадував свої дитячі роки і наголосив, що Іван Франко та Андрій розуміли свій народ і робили, насамперед, все для людей.
Учасники переглянули фільм, знятий 2016 року у Львові «Особливий погляд» про Франкову династію. Франкознавці Наталя і Богдан Тихолоз розповідали про цікаві факти: який пиріг любив поет, вишиванку, яку слід носити з костюмом, щоб відчувати себе європейцем, про те, як Франко любив природу і своїх дітей. Як бачимо, всю велику родину об’єднує скромність, працьовитість і велика любов до України. На згадку, провідний бібліотекар Світлана Меренкова, отримала в колекцію Франківської кімнати-музею бібліотеки, що носить ім’я Івана Яковича Франка, світлину Роландом Франком і Ларисою Каневськоюban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: