vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

26 квітня центральна районна бібліотека імені Івана Франка долучилась до заходу, який проводився в Музеї імені Лесі Українки, присвячений пам’яті Андрія Франка.

 


Презентацію «Передчасно згасла свічка Франкового сина» підготувала завідувач науково-дослідницького відділу
«Іван Франко і Київ» Музею видатних діячів культури України Лариса Каневська. Унікальні фотографії та невідомі раніше листи про дитинство Андрія, його навчання у Львівському університеті та про велику допомогу батьку. Записував творчі доробки Франка, допомагав з перекладами, був його правою рукою. І коли Андрій раптово помер у 1913 році це була для Івана Яковича страшна трагедія. Ця подія прискорила, на превеликий жаль , завершення і Франкового життя. Багато ще цікавого вони могли створити разом, але не судилось.
Почесним гостем заходу був Роланд Тарасович Франко, онук
Великого Каменяра, який згадував свої дитячі роки і наголосив, що Іван Франко та Андрій розуміли свій народ і робили, насамперед, все для людей.
Учасники переглянули фільм, знятий 2016 року у Львові «Особливий погляд» про Франкову династію. Франкознавці Наталя і Богдан Тихолоз розповідали про цікаві факти: який пиріг любив поет, вишиванку, яку слід носити з костюмом, щоб відчувати себе європейцем, про те, як Франко любив природу і своїх дітей. Як бачимо, всю велику родину об’єднує скромність, працьовитість і велика любов до України. На згадку, провідний бібліотекар Світлана Меренкова, отримала в колекцію Франківської кімнати-музею бібліотеки, що носить ім’я Івана Яковича Франка, світлину Роландом Франком і Ларисою Каневською


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: