Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

2 квітня 2017 року у бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулось 61 засідання клубу «Кияни». Завідувач бібліотеки Тамара Мусієнко презентувала нові краєзнавчі надходження до бібліотеки, а саме книги: Ігор Гирич «Історичний путівник по Києву», Лев Кудрявцев «Наш стародавній Київ» та Дмитро Чередниченко «Княжий краєвид з Лисої гори».

 


Голова клубу Віталій Баканов презентував свою нову книгу «Вчера на Подоле», до якої увійшло 10 нарисів. З деякими із них Віталій Андрійович уже ознайомив клубівців на минулих засіданнях. Книга була подарована бібліотеці та чекає на своїх читачів.
Гість клубу Хана Дубинська зачитала свої вірші про Поділ та його мешканців. До речі, саме їй присвячена глава «Подолянка» у книзі Віталія Баканова «Вчера на Подоле», що детальніше знайомить з біографією, спогадами та творчістю гості.
Євген Рейцен нагадав, що 1 квітня 2017 року пішов із життя поет Євген Євтушенко, й розповів про останню їх зустріч. Також Євген Олександрович повідав про нещодавню презентацію книги «Прогулки по Киеву», що відбулась у бібліотеці ім. Заболотного. Книга була написана журналістами газети “Сегодня”, які понад два роки подорожували вуличками рідної столиці, збираючи по крихтах дивовижні історії міста про його відомих мешканців. Так народилася чудова книга. І наостанок доповідач зачитав свій вірш «Спираль жизни», присвячений Енею, головному герою роману «Енеїда» Івана Котляревського.
Юрій Сімонов зачитав розповідь, у якій згадав повість Костянтина Паустовського «Время больших ожиданий». Його виступ доповнила Євгенія Лобода.
Олена Муравйова повідала про будинок 18 століття, що пережив велику подільську пожежу 1811 року. Знаходиться він за адресою: Контрактова пл., 7 (вхід з вул. Фролівської) та вже понад 100 років належить одній й тій самій родині. Неймовірно цікавим була її розповідь про домовласників цього будинку.
Владислав Барановський зачитав свою гумореску «Абонент» та оповідання Віталія Жежери, на яке колись натрапив у періодичній пресі.
Поетеса Тамара Дембицька зачитала свій вірш «Старый двор детства» й подарувала з дарчим підписом бібліотеці свою збірку віршів «В свободном полете».
Стефан Машкевич нагадав про київські історичні події 100-річної давнини, а саме про революцію 1917 року.
Наостанок заслухали Лідію Яловенко, що з 1956 року мешкає у Києві, яка донесла власні спогади про те, як Київ змінився з того часу, та зачитала вірш свого чоловіка «Человек – это звучит гордо!».
Засідання закінчилося дружнім чаюванням. Наступні збори клубу заплановані на 30 квітня о 12.00.