Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

Плести віночки – то ціла наука і дійство. Вмінню виготовляти квіти для таких віночків навчалися користувачі і члени клубу «Світлиця» на майстер-класі «Український вінок – краса і оберіг» творчої студії «Натхнення», що діє при бібліотеці Дружби народів.

 


Традиція плетіння віночка дійшла до нас із сивої давнини. У народі кажуть, що той, хто вміє віночок вити, зможе й долю собі прихилити. Інформацію про вінкоплетіння, їх різновид, символіку та композиційний склад квітів і стрічок та їх смислове значення надала бібліотекар Валентина Луцюк.
На майстер-клас в студії зібралися жінки різного віку, «берегині» свого роду. Об’єднані великим бажанням пізнавати традиції та мудрість предків, вони створили кожен свою сакральну, неперевершену квітку, щоб потім вплести її в свій віночок.
Чудовим доповненням до заходу була відеопрезентація «Вінок – барвистий оберіг» й перегляд літератури «Віночок вити – життя любити».
Натхненні творчим процесом, учасники заходу виявили бажання у майбутньому продовжити навчання з плетіння віночків.