Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

Етнографічно-розважальна година “Масляну гуляємо – весну зустрічаємо” проведена у святково прибраній залі бібліотеки Дружби народів для членів клубу «Світлиця».

 


«Народні свята і обряди це ціла духовна система споконвічного життя українського народу, головним у якій є свята на пошану Сонця, бо воно визначало не тільки пору року, а й ритм життя. Масляна є одним із найстаріших й найулюбленіших свят слов’янських народів. Його відзначають наприкінці лютого, коли «весна з зимою зустрічаються», – саме про це розповіли бібліотечні фахівці учасникам заходу.
У дружній атмосфері за святковим столом, де були усі атрибути свята – млинці, пироги, вареники й узвар, проводили зиму й зустрічали весну члени клубу, поєднуючи чаювання з прослуховуванням записів українських народних пісень, з розповіддю гуморесок, прислів’їв й анекдотів. А ще усі відгадували загадки й отримували солодкі призи та письмові побажання на Масляну.
Гарним попитом серед гостей користувалася література з виставки-інсталяції «Щедра Масляна прийшла до нас». Дуже сподобалися членам клубу колекція вишитих українських сорочок й рушників із Сумщини, якими було оздоблено залу «Дружби».
Розходилися члени клубу в гарному настрої з посмішкою на вустах.