Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

Юні читачі бібліотеки імені Корнія Чуковського, учні ЗНЗ № 3 та ШДС імені Софії Русової, 16 лютого стали учасниками пізнавальної експедиції «Звичайні і незвичайні люди-полярники» і на власні очі побачити тих, хто у березні відправиться у ХХІІ українську наукову експедицію в Антарктиду – Лук`ященка Віктора, керівника й геодезиста та біолога Джуласея Артема.


Разом із ними на зустріч завітав Володимир Бочкарьов, працівник Національного наукового антарктичного центру України, який тричі був в Антарктиді і є гарним другом бібліотеки, бо допомагає організовувати такі зустрічі. Володимир Дмитрович розповів школярам про те, як іде підготовка до нової експедиції, шлях, яким добираються полярники в Антарктиду і повертаються назад, про українську наукову станцію «Академік Вернадський», життя та роботу під час річного перебування на Південному полюсі, наукові дослідження та звітність після повернення в Київ. Артем, один із наймолодших полярників, хоча це вже вдруге він буде вивчати флору і фауну льодяного континенту, розповів про тваринний і рослинний світ, який чекає на нього. Школярі задавали запитання гостям стосовно експедиції, проживання там людей та тварин, поповнюючи свої знання з географії, ботаніки та зоології. Гості продемонстрували фотографії Антарктиди, української науково- дослідної станції та аборигенів – пінгвінів і тюленів. На завершення третьокласники ШДС імені Софії Русової подарували гостям обереги, які будуть їм допомагати та нагадувати сьогоднішню зустріч, а бібліотекар Ольга Соломонюк побажала гарної зимівлі та доброї наукової роботи і запросила полярників на зустріч у квітні 2018 року, коли ХХІІ експедиція повернеться в Київ.