Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

12 лютого 2017 року у бібліотеці ім. О. Грибоєдова відбулось 57 засідання клубу «Кияни».

 


Гість клубу Віктор Гунішев презентував свою книгу «Мандрівка в минуле рідного Києва ( 50-60-ті роки ХХ століття)», чим сколихнув спогади клубівців про той період. Автор, сподівається, що книга буде цікава не лише старшому поколінню, але і київській молоді. З дарчим підписом, книга була подарована бібліотеці.
Презентувала свою нову книгу і Тетяна Гур’єва, киянка у 6-му поколінні. ЇЇ видання «Таємнича кавова променада» складається з двох частин, кожна з яких присвячена любові до таких міст України, як Київ та Львів.
Голова клубу Віталій Баканов повідав про київську довоєнну ясновидицю Феню Голубчик, яку порівнювали з відомою болгарською ясновидицею Вангою.
Валерій Дружбинський у 60-ті роки працював у газеті «Правда України», куди надходила велика кількість листів. Найкумедніші та найцікавіші фрази та вислови з них він зачитав на засіданні.
Поетеса Наталія Філіпова зачитала вірші, один з них присвячений київському двірнику, а другий був написаний під впливом пісні Бориса Кесельмана.
Євген Рейцен розповів про презентацію книги Василя Дробота, що відбулась 30.01.2017 р. у бібліотеці ім. Гоголя та подарував книгу автора «Мой Киев. Избранные стихи о родном городе» бібліотеці ім. О. Грибоєдова. Пригадав і про те, що саме 12 лютого народився архітектор М. П. Буділовский (автор експериментального 16-поверхового житлового будинку, побудованого методом підйому перекриттів; будинку Республіканської дитячої бібліотеки на Нивках, та ін.). Євген Олександрович зачитав вірш Тетяни Вольтської «Ах скажите, скажите скорее…», присвячений темі Голокосту. Також доповідач подарував бібліотеці газету «Сегодня», де було опубліковане його фото.
Юрій Сімонов зачитав свою розповідь під назвою «Киевлянин в Амстердаме».
Олена Муравйова розповіла про створення розшукової частини при київській міській поліції (перша спроба відбулась ще у 1873 р.). Серед найвідоміших поліцмейстерів доповідач виділила: Леоніда Мастицького, Бориса Гюббенета та Георгія Рудого, розповівши деталі детективних справ, якими вони займалися свого часу. Доповідач зазначила, що саме завдяки Л. Мастицькому та Г. Рудому київська поліція стала застосовувати дактилоскопію та службових собак.
Наостанок, клубівці слухали чудовий спів Анни Герман у записі, та живі виконання співачки Тетяни Шевчук та бардів Бориса Кесельмана і Георгія Майоренка.
Наступне засідання заплановано за два тижні.