Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

29 січня києволюби та києвознавці зібралися у приміщені бібліотеки імені Олександра Грибоєдова на чергове засідання клубу «Кияни». Зустріч ознаменувалася великою кількістю гостей, які щедро поділилися своїми спогадами та знаннями.

 


Першим слово взяв член Національної спілки художників України Йосип Осташинський, ім’я якого занесене до Книги рекордів України. Його мистецтво це створення картин у вигляді об’ємних 3D-зображень архітектурних споруд, зокрема церковних храмів різних конфесій. Йосип Борисович – киянин і пишається своїми видатними родичами: його батько оздоблював завіси для київських театрів, тітка Наталія Сац організовувала перший державний музичний театр для дітей, інша тітка, Майя Плісецька, – всесвітньо відома балерина. Гість подарував бібліотеці 6 книг Анатолія Лазаренка про видатних людей України серії «Світло у вікнах».
За плечима Сергія Пономаренка – письменника, автора романів, повістей та оповідань у жанрі, що поєднує в собі містику, пригоди, детектив та історію, 21 книга. Свої книжки, нещодавно випущені, він презентував на засіданні, а бібліотека отримала у дар одну з них.
Київський письменник Вадим Горбов презентував книжку «Прелесть», де є згадка про Київ часів Другої Світової війни, зокрема йдеться про підрив Успенського собору Києво-Печерської лаври. До речі, фото руїн підірваного собору і використані при оформленні обкладинки книжки. Бібліотека охоче прийняла у подарунок цю книгу від Вадима Горбова.
Поетеса Наталія Філіпова зачитала вірш, присвячений Олександру Пушкіну, адже саме у цей день 29 січня 1837 року зупинилося серце поета.
Свій вірш, присвячений О. Пушкіну, зачитав і Євген Рейцен та повідав, що 29 січня 1931 року на Подолі був проведений перший сеанс у кінотеатрі «Жовтень» ( на той час «Дев’яте Держкіно»). Нагадав він і про те, що 25 січня Володимиру Висоцькому могло б виповнитися 79 років. До дня народження великого актора та барда Євген Олександрович зачитав свого вірша. Наостанок пролунав вірш, присвячений Анні Ахматовій, а збірка з віршем була подарована бібліотеці.
Голова клубу Віталій Баканов продовжив тему Володимира Висоцького, нагадавши присутнім, що в 1971 році з концертом Висоцький приїздив і до ОКБ Геофізичного приладобудування (по вул. Западинській, 5, що зовсім поруч з бібліотекою). На жаль, доповідач не потрапив на концерт, але розповів деякі цікаві моменти з виступу Висоцького, про які довідався від співробітниць ОКБ, що були на концерті.
Письменник Юрій Сімонов зачитав своє оповідання «Волшебные капсулы», а Олена Муравйова розповіла про раритетні різдвяні іграшки.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: